CUI 14518232
SAS SRL
SAS SRL este o firmă din Călăraşi, județul Călărași, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 8512. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 11 mii lei (+139.8% față de 2016) și un profit net de 915 lei.
Date de identificare
CUI
14518232
Nr. înregistrare
J51/77/2002
EUID
ROONRC.J51/77/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Călăraşi
Adresă
BLD. NICOLAE TITULESCU, NR.12, BL.N36(120G), SC.1, ET.1, AP.6
Data înregistrării
15-03-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.03.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 11-04-2019
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8512
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2017
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
11 007
Rezultat net
+915
Capitaluri proprii
979
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8622 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||
| Active imobilizate |
852
|
852
|
852
|
852
|
852
|
852
|
852
|
852
|
—
|
| Active circulante |
494
|
18 597
|
19 609
|
25 827
|
19 398
|
17 699
|
15 533
|
14 161
|
—
|
| Stocuri |
65
|
18 030
|
19 181
|
25 257
|
18 822
|
16 239
|
14 785
|
12 866
|
—
|
| Creanțe |
383
|
383
|
383
|
383
|
383
|
1 395
|
383
|
214
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
46
|
184
|
45
|
187
|
193
|
65
|
365
|
1 081
|
—
|
| Datorii |
367
|
19 385
|
23 759
|
32 059
|
23 601
|
23 150
|
21 050
|
20 332
|
0
|
| Capitaluri proprii |
979
|
64
|
−3 298
|
−5 380
|
−3 351
|
−4 599
|
−4 665
|
−5 319
|
—
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2016
11 007
|
4 590
|
11 297
|
5 372
|
7 051
|
6 087
|
9 279
|
5 947
|
—
|
| Venituri totale |
11 007
|
4 590
|
11 297
|
5 372
|
7 051
|
6 087
|
9 279
|
5 947
|
—
|
| Cheltuieli totale |
9 762
|
1 090
|
8 876
|
7 240
|
5 591
|
6 007
|
8 501
|
5 829
|
—
|
| Rezultat brut |
+1 245
|
+3 500
|
+2 421
|
−1 868
|
+1 460
|
+80
|
+778
|
+118
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2016
|
+3 362
|
+2 082
|
−2 029
|
+1 248
|
+67
|
+654
|
−1 579
|
—
|
| Alte date | |||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SAS SRL în 2017?
-
Bilanțul pe 2017 arată o cifră de afaceri netă de 11 007 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 915 lei.
-
Este SAS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SAS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8512.
-
Când a fost înființată SAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2017 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.