CUI 14521270
ANDRECONS SRL
ANDRECONS SRL este o firmă din Loc. Bârseşti, județul Gorj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 93.9 mii lei (−8.9% față de 2024) și un profit net de 19.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
14521270
Nr. înregistrare
J2002000117186
EUID
ROONRC.J2002000117186
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Loc. Bârseşti
Adresă
STR. BÂRSEŞTI, NR.1G, CAMERA NR. 3
Data înregistrării
19-03-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
93 944
Rezultat net
+19 122
Capitaluri proprii
244 847
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0149 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
185 377
|
122 302
|
126 519
|
138 578
|
210 995
|
271 464
|
324 354
|
232 763
|
391 855
|
429 128
|
467 361
|
476 460
|
521 115
|
525 314
|
569 878
|
602 670
|
| Active circulante |
30 400
|
57 622
|
137 053
|
227 123
|
286 466
|
313 276
|
33 392
|
160 524
|
160 404
|
167 093
|
30 512
|
138 210
|
117 652
|
107 027
|
85 057
|
202 092
|
| Stocuri |
—
|
—
|
1 901
|
1 750
|
16 250
|
0
|
7 200
|
—
|
—
|
18 133
|
6 600
|
7 680
|
8 856
|
32 750
|
13 402
|
42 245
|
| Creanțe |
15 012
|
31 032
|
100 242
|
200 192
|
134 657
|
260 068
|
15 513
|
130 483
|
27 085
|
147 203
|
20 221
|
125 047
|
97 314
|
68 073
|
70 840
|
124 236
|
| Casa și conturi la bănci |
15 388
|
26 590
|
34 910
|
25 181
|
135 559
|
53 208
|
10 679
|
30 041
|
133 319
|
1 757
|
3 691
|
5 483
|
11 482
|
6 204
|
815
|
35 611
|
| Cheltuieli în avans |
30 998
|
49 728
|
—
|
—
|
61 840
|
61 840
|
123 680
|
123 680
|
—
|
—
|
63 578
|
58 578
|
58 578
|
64 003
|
58 578
|
61 016
|
| Datorii |
1 928
|
4 165
|
7 931
|
123 678
|
159 016
|
275 122
|
159 158
|
57 680
|
79 487
|
177 732
|
199 457
|
323 156
|
354 404
|
353 542
|
366 924
|
526 110
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
1 530
|
| Capitaluri proprii |
244 847
|
225 487
|
255 641
|
242 023
|
400 285
|
371 458
|
322 268
|
459 287
|
472 772
|
418 489
|
361 994
|
350 092
|
342 941
|
342 802
|
346 589
|
338 138
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
93 944
|
103 124
|
95 451
|
263 764
|
616 178
|
632 094
|
115 593
|
244 572
|
394 098
|
239 469
|
113 002
|
233 788
|
257 730
|
170 116
|
164 731
|
300 861
|
| Venituri totale |
100 830
|
107 593
|
99 691
|
265 122
|
653 419
|
654 556
|
137 814
|
270 409
|
410 222
|
271 551
|
140 060
|
264 919
|
270 997
|
220 849
|
178 682
|
327 636
|
| Cheltuieli totale |
77 828
|
84 701
|
82 361
|
249 554
|
562 330
|
528 833
|
127 718
|
183 261
|
315 103
|
207 308
|
131 526
|
245 434
|
265 102
|
215 137
|
165 241
|
317 185
|
| Rezultat brut |
+23 002
|
+22 892
|
+17 330
|
+15 568
|
+91 089
|
+125 723
|
+10 096
|
+87 148
|
+95 119
|
+64 243
|
+8 534
|
+19 485
|
+5 895
|
+5 712
|
+13 441
|
+10 451
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+19 122
|
+19 245
|
+12 390
|
+13 189
|
+85 561
|
+118 574
|
+7 544
|
+84 563
|
+90 777
|
+56 494
|
+4 632
|
+11 954
|
+4 803
|
+4 664
|
+8 451
|
+6 105
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
1
|
2
|
2
|
3
|
0
|
1
|
3
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
2
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANDRECONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 93 944 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 19 122 lei.
-
Este ANDRECONS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ANDRECONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ANDRECONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată ANDRECONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANDRECONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANDRECONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.