CUI 1455698
GILL SRL
GILL SRL este o firmă din Adjud, județul Vrancea, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1413 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp). Firma este plătitoare de TVA din 1995, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3 mil. lei (+61.4% față de 2024), un profit net de 309.1 mii lei și 41 de angajați.
Date de identificare
CUI
1455698
Nr. înregistrare
J39/437/1991
EUID
ROONRC.J39/437/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Adjud
Adresă
Str. AL. I. CUZA, Nr. 93, C.P. 625100
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1330 - Finisarea materialelor textile
-
1412 - Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
-
1414 - Fabricarea de articole de lenjerie de corp
-
1419 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 047 337
Rezultat net
+309 117
Capitaluri proprii
315 848
Număr mediu de salariați
41
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1414 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
428 566
|
428 543
|
473 004
|
282 323
|
196 585
|
192 006
|
209 603
|
226 815
|
230 654
|
214 184
|
296 668
|
335 907
|
354 420
|
381 733
|
431 477
|
402 438
|
478 817
|
| Active circulante |
509 472
|
185 237
|
374 744
|
906 081
|
847 713
|
805 811
|
550 267
|
417 027
|
1 000 771
|
622 194
|
357 201
|
287 841
|
495 969
|
399 019
|
675 794
|
825 080
|
622 123
|
| Stocuri |
81 682
|
58 688
|
48 504
|
55 919
|
105 206
|
97 408
|
129 719
|
119 362
|
41 560
|
42 272
|
48 820
|
41 760
|
203 704
|
308 900
|
587 165
|
675 143
|
467 161
|
| Creanțe |
379 524
|
109 642
|
323 577
|
579 312
|
203 370
|
159 056
|
190 333
|
153 327
|
212 157
|
185 752
|
148 323
|
242 886
|
282 329
|
83 873
|
86 144
|
149 607
|
153 093
|
| Casa și conturi la bănci |
48 266
|
16 907
|
2 663
|
270 850
|
539 137
|
549 347
|
230 215
|
144 338
|
747 054
|
394 170
|
160 058
|
3 195
|
9 936
|
6 246
|
2 485
|
330
|
1 869
|
| Cheltuieli în avans |
20 365
|
5 663
|
—
|
—
|
—
|
10 585
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
642 555
|
552 712
|
571 401
|
578 620
|
209 208
|
679 053
|
570 356
|
513 805
|
452 465
|
314 551
|
270 670
|
428 705
|
675 344
|
539 216
|
1 393 690
|
1 400 526
|
1 163 001
|
| Capitaluri proprii |
315 848
|
66 731
|
276 347
|
609 784
|
835 090
|
329 349
|
189 514
|
130 037
|
778 960
|
521 827
|
383 199
|
195 043
|
175 045
|
241 536
|
−286 419
|
−173 008
|
−62 061
|
| Capital subscris vărsat |
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
5 110
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 047 337
|
1 887 520
|
1 648 763
|
2 488 169
|
2 206 795
|
1 711 922
|
1 477 949
|
1 532 137
|
1 529 516
|
1 104 816
|
826 294
|
635 103
|
552 738
|
538 257
|
485 779
|
354 162
|
451 941
|
| Venituri totale |
3 052 365
|
1 909 545
|
1 649 453
|
2 491 936
|
2 208 376
|
1 712 612
|
1 478 862
|
1 617 496
|
1 531 052
|
1 165 121
|
826 973
|
621 042
|
515 511
|
1 310 878
|
491 575
|
384 335
|
380 843
|
| Cheltuieli totale |
2 680 851
|
1 817 741
|
1 362 870
|
1 863 034
|
1 380 105
|
1 372 378
|
1 280 460
|
1 330 349
|
988 684
|
831 810
|
608 455
|
601 044
|
582 003
|
823 073
|
604 985
|
488 832
|
674 189
|
| Rezultat brut |
+371 514
|
+91 804
|
+286 583
|
+628 902
|
+828 271
|
+340 234
|
+198 402
|
+287 147
|
+542 368
|
+333 311
|
+218 518
|
+19 998
|
−66 492
|
+487 805
|
−113 410
|
−104 497
|
−293 346
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+309 117
|
+40 384
|
+269 563
|
+603 652
|
+805 741
|
+322 834
|
+183 382
|
+271 077
|
+527 133
|
+278 628
|
+188 156
|
+19 998
|
−66 492
|
+486 944
|
−113 410
|
−110 947
|
−299 079
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
32
|
18
|
19
|
19
|
19
|
20
|
18
|
17
|
6
|
1
|
0
|
1
|
10
|
3
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GILL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 047 337 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 309 117 lei.
-
Este GILL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GILL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are GILL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1413 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).
-
Când a fost înființată GILL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GILL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GILL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.