CUI 14636602
RAISE S.R.L.
RAISE S.R.L. este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 2.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
14636602
Nr. înregistrare
J29/511/2002
EUID
ROONRC.J29/511/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.245, BL.5.C, SC.A, ET.P, AP.2
Data înregistrării
16-05-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.05.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−2 437
Capitaluri proprii
−82 393
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
115 456
|
118 713
|
128 084
|
152 244
|
168 158
|
175 258
|
134 764
|
| Active circulante |
209
|
700
|
4 821
|
4 398
|
4 155
|
3 743
|
2 966
|
3 015
|
3 514
|
2 485
|
2 024
|
10 951
|
24 874
|
41 437
|
67 369
|
69 969
|
83 825
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 963
|
25 285
|
23 215
|
3 252
|
| Creanțe |
—
|
533
|
4 223
|
3 936
|
3 683
|
3 467
|
2 872
|
2 487
|
2 081
|
1 910
|
1 613
|
10 752
|
23 862
|
19 786
|
23 507
|
43 700
|
31 527
|
| Casa și conturi la bănci |
209
|
167
|
598
|
462
|
472
|
276
|
94
|
528
|
1 433
|
575
|
411
|
199
|
1 012
|
6 688
|
18 577
|
3 054
|
49 046
|
| Cheltuieli în avans |
338
|
284
|
335
|
328
|
350
|
350
|
343
|
350
|
339
|
339
|
336
|
301
|
254
|
314
|
507
|
11
|
89
|
| Datorii |
198 396
|
196 396
|
194 596
|
191 697
|
189 196
|
187 196
|
182 196
|
179 196
|
176 196
|
172 697
|
169 696
|
169 696
|
164 809
|
176 112
|
187 512
|
184 873
|
131 647
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−82 393
|
−79 956
|
−73 984
|
−71 515
|
−69 235
|
−67 647
|
−63 431
|
−60 375
|
−56 887
|
−54 417
|
−51 880
|
−39 731
|
−11 597
|
17 883
|
48 522
|
60 365
|
87 031
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
58 415
|
84 212
|
138 295
|
66 307
|
60 914
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
900
|
0
|
877
|
65 371
|
87 375
|
145 262
|
71 502
|
74 181
|
| Cheltuieli totale |
2 437
|
5 972
|
2 471
|
2 280
|
1 588
|
4 215
|
3 056
|
3 488
|
2 470
|
3 436
|
12 150
|
29 011
|
93 099
|
118 014
|
157 105
|
94 943
|
68 248
|
| Rezultat brut |
−2 437
|
−5 972
|
−2 470
|
−2 280
|
−1 588
|
−4 215
|
−3 056
|
−3 488
|
−2 470
|
−2 536
|
−12 150
|
−28 134
|
−27 728
|
−30 639
|
−11 843
|
−23 441
|
+5 933
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 437
|
−5 972
|
−2 470
|
−2 280
|
−1 588
|
−4 215
|
−3 056
|
−3 488
|
−2 470
|
−2 536
|
−12 150
|
−28 134
|
−29 480
|
−30 639
|
−11 843
|
−26 666
|
+4 466
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
1
|
2
|
4
|
3
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este RAISE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, RAISE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RAISE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată RAISE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2002.
-
Unde are sediul RAISE S.R.L.?
-
Sediul firmei RAISE S.R.L. (CUI 14636602) este în STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.245, BL.5.C, SC.A, ET.P, AP.2, Ploieşti, județul Prahova.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAISE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAISE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.