CUI 14668329
PETROCONSTRUCT GROUP SRL
PETROCONSTRUCT GROUP SRL este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+573.6% față de 2024), un profit net de 371.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14668329
Nr. înregistrare
J40/4571/2002
EUID
ROONRC.J2002004571409
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
BLD. VASILE LUCACIU, NR.16, 1 BIROU DE 30 MP
Data înregistrării
31-05-2002
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 31-05-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0811 - Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
-
0812 - Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4672 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Agenţii imobiliare
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 187 887
Rezultat net
+371 100
Capitaluri proprii
−7 330 517
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
201 320
|
210 984
|
209 352
|
102 768
|
544 251
|
674 736
|
828 968
|
934 427
|
1 238 631
|
1 671 988
|
1 707 427
|
2 438 612
|
3 695 117
|
4 155 766
|
4 680 951
|
2 782 708
|
3 037 734
|
| Active circulante |
1 564 652
|
500 091
|
2 304 189
|
2 405 523
|
2 025 950
|
2 427 281
|
3 319 208
|
2 844 704
|
3 138 810
|
3 758 283
|
4 050 717
|
4 394 541
|
4 047 337
|
4 140 863
|
4 295 674
|
4 308 761
|
4 653 221
|
| Stocuri |
—
|
158 865
|
27 913
|
9 381
|
29 944
|
40 501
|
94 302
|
31 552
|
284 252
|
417 218
|
811 810
|
1 291 548
|
464 915
|
1 705 346
|
1 459 742
|
1 076 883
|
754 961
|
| Creanțe |
1 539 288
|
327 609
|
2 211 716
|
2 346 772
|
1 900 718
|
2 182 727
|
3 063 019
|
2 800 212
|
2 754 911
|
3 195 529
|
2 705 500
|
3 049 748
|
3 077 062
|
1 972 693
|
2 223 611
|
3 120 352
|
3 045 507
|
| Casa și conturi la bănci |
25 364
|
13 617
|
64 560
|
49 370
|
95 288
|
204 053
|
161 887
|
12 940
|
99 647
|
145 536
|
533 407
|
53 245
|
505 360
|
462 824
|
612 321
|
111 526
|
852 753
|
| Cheltuieli în avans |
10 570
|
10 570
|
8 992
|
6 573
|
106 558
|
1 456
|
2 141
|
3 605
|
74 747
|
77 926
|
74 136
|
74 945
|
73 207
|
72 419
|
72 418
|
72 290
|
197 145
|
| Datorii |
8 966 510
|
8 396 658
|
8 359 906
|
8 009 506
|
7 187 439
|
7 714 290
|
7 041 197
|
6 176 797
|
4 563 665
|
6 334 739
|
6 269 955
|
7 673 760
|
8 586 055
|
9 722 662
|
7 083 043
|
5 429 162
|
6 308 432
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 748
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
140 549
|
| Capitaluri proprii |
−7 330 517
|
−7 815 562
|
−5 977 922
|
−5 635 191
|
−4 651 229
|
−4 751 366
|
−3 031 429
|
−2 534 610
|
−255 774
|
−967 091
|
−578 224
|
−906 211
|
−910 943
|
−1 494 163
|
1 825 451
|
1 594 048
|
1 439 119
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 187 887
|
176 360
|
1 012 707
|
300 686
|
1 453 430
|
1 937 317
|
3 464 792
|
3 574 079
|
1 811 031
|
3 153 492
|
5 138 139
|
3 861 219
|
5 302 885
|
2 170 663
|
5 641 275
|
3 911 973
|
8 963 446
|
| Venituri totale |
1 063 137
|
325 665
|
1 743 727
|
684 799
|
2 832 781
|
1 922 978
|
3 546 382
|
3 591 464
|
4 473 925
|
3 025 404
|
7 166 532
|
3 848 513
|
5 759 735
|
2 339 658
|
6 754 130
|
3 894 741
|
9 250 422
|
| Cheltuieli totale |
673 326
|
1 599 151
|
1 656 009
|
1 668 760
|
2 684 287
|
2 723 522
|
3 936 109
|
5 707 778
|
3 790 284
|
3 420 926
|
6 776 679
|
3 827 234
|
5 008 496
|
5 659 272
|
6 441 846
|
3 658 932
|
8 867 887
|
| Rezultat brut |
+389 811
|
−1 273 486
|
+87 718
|
−983 961
|
+148 494
|
−800 544
|
−389 727
|
−2 116 314
|
+683 641
|
−395 522
|
+389 853
|
+21 279
|
+751 239
|
−3 319 614
|
+312 284
|
+235 809
|
+382 535
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+371 100
|
−1 273 486
|
+87 718
|
−983 961
|
+148 494
|
−800 544
|
−389 727
|
−2 116 314
|
+572 147
|
−395 522
|
+327 988
|
+4 731
|
+583 220
|
−3 319 614
|
+246 053
|
+154 928
|
+309 884
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
7
|
8
|
8
|
12
|
28
|
30
|
36
|
46
|
56
|
49
|
40
|
65
|
59
|
82
|
85
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PETROCONSTRUCT GROUP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 187 887 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 371 100 lei.
-
Este PETROCONSTRUCT GROUP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PETROCONSTRUCT GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 mai 2002.
-
Ce cod CAEN principal are PETROCONSTRUCT GROUP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată PETROCONSTRUCT GROUP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PETROCONSTRUCT GROUP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PETROCONSTRUCT GROUP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.