CUI 14679697
ISPAL SRL
ISPAL SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un profit net de 319.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
14679697
Nr. înregistrare
J22/591/2002
EUID
ROONRC.J22/591/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
Str. Tudor Vladimirescu, Nr. 2BIS, C.P.
Data înregistrării
06-06-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.06.2002
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4753 - Comerţ cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor şi a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
+319 896
Capitaluri proprii
−12 745 058
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
1 878 900
|
1 878 900
|
1 878 900
|
2 638 710
|
1 295 034
|
12 861 605
|
13 376 220
|
14 181 761
|
15 228 670
|
15 422 686
|
11 941 722
|
10 433 361
|
8 651 749
|
7 512 339
|
5 466 301
|
5 951 943
|
| Active circulante |
452 320
|
198 017
|
198 017
|
198 017
|
204 677
|
205 043
|
6 013 057
|
6 213 890
|
6 450 204
|
5 926 015
|
10 119 174
|
7 045 306
|
5 907 807
|
5 397 355
|
4 777 079
|
6 195 585
|
4 485 616
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 157 692
|
2 557 965
|
2 449 975
|
2 342 464
|
3 213 918
|
2 877 479
|
2 031 622
|
1 787 242
|
1 706 836
|
2 137 996
|
1 528 348
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 822 637
|
3 609 727
|
3 643 957
|
3 161 487
|
5 645 832
|
3 631 548
|
2 865 477
|
2 789 089
|
2 745 949
|
3 533 946
|
2 403 217
|
| Casa și conturi la bănci |
452 320
|
198 017
|
198 017
|
198 017
|
204 677
|
205 043
|
32 728
|
46 198
|
356 272
|
410 908
|
1 259 424
|
536 279
|
1 010 242
|
819 918
|
324 065
|
482 329
|
547 586
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
138 513
|
256 687
|
225 550
|
310 078
|
260 455
|
79 144
|
86 855
|
84 349
|
416 700
|
291 948
|
285 709
|
| Datorii |
13 197 378
|
15 141 871
|
15 141 871
|
15 141 871
|
19 791 815
|
18 856 447
|
17 134 043
|
16 799 798
|
16 737 403
|
16 466 619
|
19 426 802
|
14 303 596
|
12 301 805
|
10 198 282
|
10 056 970
|
9 227 669
|
8 986 150
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 675 986
|
1 675 986
|
1 859 523
|
2 043 061
|
2 226 599
|
667 671
|
752 312
|
815 916
|
833 492
|
1 072 148
|
7 916
|
| Capitaluri proprii |
−12 745 058
|
−13 064 954
|
−13 064 954
|
−13 064 954
|
−16 948 428
|
−17 356 370
|
203 146
|
1 371 013
|
2 260 589
|
2 955 083
|
4 148 914
|
4 094 905
|
3 373 906
|
3 119 255
|
1 815 656
|
1 654 017
|
1 729 202
|
| Capital subscris vărsat |
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
963 824
|
15 056 950
|
13 750 929
|
23 760 162
|
26 757 767
|
24 326 871
|
20 412 755
|
19 082 071
|
18 451 875
|
15 428 481
|
17 632 877
|
| Venituri totale |
1 878 900
|
0
|
0
|
4 789 313
|
407 942
|
0
|
1 246 629
|
15 630 196
|
14 322 698
|
24 730 324
|
28 473 184
|
25 645 788
|
21 952 858
|
19 969 072
|
19 005 354
|
15 859 270
|
18 689 138
|
| Cheltuieli totale |
1 559 004
|
0
|
0
|
905 839
|
0
|
17 559 516
|
2 414 496
|
16 519 771
|
15 017 073
|
25 127 489
|
28 285 449
|
24 789 439
|
21 571 995
|
19 651 664
|
18 768 056
|
15 722 386
|
18 608 740
|
| Rezultat brut |
+319 896
|
0
|
0
|
+3 883 474
|
+407 942
|
−17 559 516
|
−1 167 867
|
−889 575
|
−694 375
|
−397 165
|
+187 735
|
+856 349
|
+380 863
|
+317 408
|
+237 298
|
+136 884
|
+80 398
|
| Rezultat net |
+319 896
|
0
|
0
|
+3 883 474
|
+407 942
|
−17 559 516
|
−1 167 867
|
−889 575
|
−694 375
|
−429 638
|
+84 091
|
+720 999
|
+262 305
|
+234 703
|
+186 658
|
+104 768
|
+49 981
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14
|
63
|
70
|
110
|
114
|
104
|
86
|
56
|
47
|
50
|
52
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ISPAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 319 896 lei.
-
Este ISPAL SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ISPAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ISPAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a..
-
Când a fost înființată ISPAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ISPAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ISPAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.