CUI 14703981
B.A.M. CONSTRUCT SRL
B.A.M. CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Sebiş, județul Arad, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului. Firma este plătitoare de TVA din 2017 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 411.2 mii lei (−29.4% față de 2024), un profit net de 8.3 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
14703981
Nr. înregistrare
J02/500/2002
EUID
ROONRC.J02/500/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Orş. Sebiş
Adresă
Str. CRIŞULUI, Nr. 70/A, C.P. 315700
Data înregistrării
20-06-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.06.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2017
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1520 - Fabricarea încălţămintei
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
411 229
Rezultat net
+8 264
Capitaluri proprii
30 318
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
418 991
|
541 847
|
664 703
|
787 559
|
910 415
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
8 910
|
| Active circulante |
33 689
|
126 709
|
160 873
|
24 489
|
75 070
|
70 494
|
53 554
|
50 197
|
52 672
|
8 568
|
423
|
312
|
8
|
8
|
8
|
8
|
8
|
| Stocuri |
15 489
|
15 489
|
15 489
|
15 489
|
15 489
|
33 454
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
14 667
|
106 102
|
136 036
|
7 651
|
59 273
|
35 514
|
49 100
|
48 923
|
51 895
|
5 215
|
311
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
3 533
|
5 118
|
9 348
|
1 349
|
308
|
1 526
|
4 454
|
1 274
|
777
|
3 353
|
112
|
312
|
8
|
8
|
8
|
8
|
8
|
| Datorii |
170 258
|
271 542
|
219 518
|
171 366
|
199 112
|
63 993
|
47 147
|
46 251
|
51 616
|
11 551
|
4 032
|
4 023
|
30 723
|
30 723
|
26 635
|
26 435
|
24 671
|
| Venituri în avans |
252 104
|
374 960
|
585 766
|
620 672
|
743 528
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
30 318
|
22 054
|
20 292
|
20 010
|
42 845
|
15 411
|
15 317
|
12 856
|
9 966
|
5 927
|
5 301
|
5 199
|
−21 805
|
−21 805
|
−17 717
|
−17 517
|
−15 753
|
| Capital subscris vărsat |
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 100
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
3 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
411 229
|
582 105
|
553 881
|
616 124
|
400 012
|
187 306
|
280 015
|
308 496
|
223 585
|
19 058
|
311
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
534 085
|
704 961
|
676 788
|
738 998
|
463 430
|
229 926
|
280 015
|
308 496
|
223 585
|
19 058
|
311
|
29 730
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
519 288
|
691 631
|
671 797
|
728 361
|
431 996
|
228 062
|
274 753
|
302 520
|
217 413
|
18 051
|
200
|
1 834
|
0
|
4 088
|
200
|
114
|
12
|
| Rezultat brut |
+14 797
|
+13 330
|
+4 991
|
+10 637
|
+31 434
|
+1 864
|
+5 262
|
+5 976
|
+6 172
|
+1 007
|
+111
|
+27 896
|
0
|
−4 088
|
−200
|
−114
|
−12
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+8 264
|
+1 762
|
+282
|
+4 599
|
+27 434
|
+94
|
+2 461
|
+2 891
|
+3 939
|
+626
|
+102
|
+27 004
|
0
|
−4 088
|
−200
|
−1 764
|
−1 479
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
14
|
14
|
14
|
13
|
9
|
9
|
9
|
8
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut B.A.M. CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 411 229 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 8 264 lei.
-
Este B.A.M. CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, B.A.M. CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017.
-
Ce cod CAEN principal are B.A.M. CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului.
-
Când a fost înființată B.A.M. CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către B.A.M. CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește B.A.M. CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.