CUI 14725696
ARCADA SRL
ARCADA SRL este o firmă din Tulcea, județul Tulcea, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 0312 - Pescuitul în ape dulci. Firma este plătitoare de TVA din 2011 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.5 mil. lei (−18.1% față de 2024), un profit net de 705.5 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
14725696
Nr. înregistrare
J2002000203362
EUID
ROONRC.J2002000203362
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Tulcea
Adresă
STR. ISACCEI, NR.FN, PIATA VECHE. BIROU. MANSARDĂ - PESCĂRIE
Data înregistrării
02-07-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.06.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2011
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0312 - Pescuitul în ape dulciCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0311 - Pescuitul maritim
-
1020 - Prelucrarea şi conservarea peştelui, crustaceelor şi moluştelor
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5030 - Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
-
5040 - Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
7 504 749
Rezultat net
+705 485
Capitaluri proprii
2 709 314
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0312 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 035 422
|
1 983 632
|
1 773 200
|
1 562 597
|
1 794 596
|
1 388 494
|
1 068 669
|
1 141 649
|
1 005 478
|
460 752
|
514 218
|
574 162
|
488 620
|
438 585
|
368 871
|
140 413
|
34 531
|
| Active circulante |
1 618 159
|
2 759 973
|
1 753 794
|
1 933 445
|
1 292 368
|
1 616 883
|
1 131 948
|
771 116
|
485 285
|
371 665
|
152 314
|
101 088
|
196 381
|
256 808
|
23 249
|
895
|
137
|
| Stocuri |
349 327
|
268 077
|
856 397
|
930 932
|
826 328
|
551 815
|
404 596
|
275 732
|
161 500
|
118 945
|
54 382
|
20 412
|
106 293
|
123 143
|
10 635
|
—
|
—
|
| Creanțe |
925 360
|
1 936 018
|
407 767
|
142 291
|
163 695
|
302 981
|
295 250
|
141 753
|
72 239
|
90 902
|
69 351
|
34 162
|
36 299
|
110 000
|
11 037
|
685
|
3
|
| Casa și conturi la bănci |
343 472
|
555 878
|
489 630
|
860 222
|
302 345
|
762 087
|
432 102
|
353 631
|
251 546
|
161 818
|
28 581
|
46 514
|
53 789
|
23 665
|
1 577
|
210
|
134
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
22 892
|
—
|
—
|
| Datorii |
944 267
|
125 911
|
50 511
|
773 358
|
1 083 135
|
1 381 126
|
1 039 743
|
1 158 844
|
715 981
|
709 498
|
661 152
|
1 446 935
|
1 168 338
|
1 000 322
|
527 465
|
145 994
|
54 932
|
| Capitaluri proprii |
2 709 314
|
4 617 694
|
3 476 483
|
2 722 684
|
2 003 829
|
1 624 251
|
1 160 874
|
753 921
|
774 782
|
122 919
|
5 380
|
−771 685
|
−483 337
|
−304 929
|
−112 453
|
−4 686
|
−20 264
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
7 504 749
|
9 168 707
|
7 278 656
|
6 661 883
|
4 466 227
|
3 658 685
|
3 169 772
|
1 931 905
|
2 322 864
|
1 651 128
|
994 962
|
605 023
|
595 591
|
440 313
|
375 295
|
106 830
|
97 912
|
| Venituri totale |
7 218 608
|
8 574 279
|
7 256 074
|
6 825 291
|
4 875 863
|
3 774 230
|
3 242 318
|
1 930 761
|
2 479 564
|
1 718 611
|
994 966
|
605 026
|
595 621
|
440 320
|
375 298
|
106 830
|
105 915
|
| Cheltuieli totale |
6 370 170
|
7 228 738
|
6 369 553
|
6 053 371
|
4 456 905
|
3 277 410
|
2 803 654
|
1 932 301
|
2 335 797
|
1 576 995
|
988 617
|
894 973
|
774 029
|
632 796
|
483 065
|
86 292
|
99 082
|
| Rezultat brut |
+848 438
|
+1 345 541
|
+886 521
|
+771 920
|
+418 958
|
+496 820
|
+438 664
|
−1 540
|
+143 767
|
+141 616
|
+6 349
|
−289 947
|
−178 408
|
−192 476
|
−107 767
|
+20 538
|
+6 833
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+705 485
|
+1 141 211
|
+753 799
|
+718 855
|
+379 578
|
+463 377
|
+406 953
|
−20 860
|
+120 706
|
+117 539
|
+3 540
|
−289 947
|
−178 408
|
−192 476
|
−107 767
|
+15 578
|
+3 966
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
6
|
8
|
8
|
7
|
7
|
6
|
7
|
6
|
5
|
6
|
4
|
3
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARCADA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 7 504 749 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 705 485 lei.
-
Este ARCADA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ARCADA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2011.
-
Ce cod CAEN principal are ARCADA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0312 - Pescuitul în ape dulci.
-
Când a fost înființată ARCADA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARCADA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARCADA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.