CUI 14753858
OFFICE CONSTRUCT SRL
OFFICE CONSTRUCT SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 2025. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2022), un profit net de 0 lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
14753858
Nr. înregistrare
J35/1044/2002
EUID
ROONRC.J35/1044/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
Str. Izlaz, Nr. 66/A, C.P.
Data înregistrării
16-07-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.07.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 05-06-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2365 - Fabricarea produselor din azbociment
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
1 284 389
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 290 702
|
2 294 702
|
2 294 702
|
2 315 922
|
5 204 324
|
5 247 012
|
5 357 291
|
5 533 811
|
5 912 374
|
8 314 727
|
8 350 206
|
9 478 476
|
9 814 551
|
6 455 020
|
4 981 919
|
| Active circulante |
1 900 459
|
1 868 628
|
1 822 497
|
208 155
|
2 342 420
|
1 769 495
|
10 138 477
|
9 797 498
|
11 682 372
|
11 875 865
|
14 456 972
|
20 903 831
|
23 300 243
|
22 752 779
|
28 707 032
|
| Stocuri |
19 463
|
19 463
|
5 463
|
—
|
—
|
—
|
5 891 762
|
5 864 871
|
6 237 943
|
5 167 672
|
3 600 674
|
2 558 834
|
3 462 767
|
4 732 476
|
1 933 515
|
| Creanțe |
1 798 119
|
1 814 305
|
1 775 868
|
179 177
|
2 123 632
|
1 636 351
|
3 957 436
|
3 643 348
|
4 625 932
|
5 583 230
|
6 451 604
|
16 302 737
|
17 928 316
|
11 120 571
|
16 926 749
|
| Casa și conturi la bănci |
82 877
|
34 860
|
41 166
|
28 978
|
218 788
|
133 144
|
289 279
|
289 279
|
818 497
|
1 124 963
|
4 404 694
|
2 042 260
|
1 909 160
|
6 899 732
|
9 846 768
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
160 999
|
—
|
—
|
74 000
|
74 000
|
117 049
|
117 049
|
127 825
|
137 825
|
272 799
|
64 476
|
21 257
|
| Datorii |
2 906 772
|
2 904 065
|
3 021 418
|
1 448 964
|
3 055 567
|
2 221 585
|
2 142 978
|
1 300 681
|
1 885 324
|
2 739 264
|
5 466 928
|
13 098 070
|
11 279 051
|
7 219 613
|
11 660 056
|
| Capitaluri proprii |
1 284 389
|
1 259 265
|
1 095 781
|
1 236 112
|
4 491 177
|
4 794 922
|
13 426 790
|
14 104 628
|
15 826 471
|
17 568 377
|
17 468 075
|
17 422 062
|
22 108 542
|
22 052 662
|
22 050 152
|
| Capital subscris vărsat |
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
20 000
|
—
|
20 000
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
|
56 770
|
285 125
|
215 943
|
559 117
|
537 512
|
210 992
|
1 550 654
|
4 778 056
|
6 572 776
|
7 980 205
|
8 315 140
|
17 511 704
|
9 381 127
|
9 237 832
|
| Venituri totale |
0
|
730 645
|
289 097
|
215 943
|
559 117
|
703 295
|
210 992
|
1 636 627
|
5 191 164
|
6 702 303
|
11 318 134
|
12 097 126
|
17 579 537
|
9 446 177
|
9 899 363
|
| Cheltuieli totale |
0
|
561 157
|
426 538
|
569 786
|
857 298
|
670 032
|
888 830
|
2 784 044
|
6 580 502
|
6 954 569
|
11 263 361
|
12 067 271
|
17 535 873
|
9 414 322
|
8 904 653
|
| Rezultat brut |
0
|
+169 488
|
−137 441
|
−353 843
|
−298 181
|
+33 263
|
−677 838
|
−1 147 417
|
−1 389 338
|
−252 266
|
+54 773
|
+29 855
|
+43 664
|
+31 855
|
+994 710
|
| Rezultat net |
Față de 2022
|
+163 484
|
−140 332
|
−355 994
|
−303 745
|
+26 230
|
−677 838
|
−1 147 417
|
−1 389 338
|
−252 266
|
+46 013
|
+25 078
|
+36 079
|
+2 511
|
+821 233
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2022
|
6
|
5
|
5
|
—
|
—
|
10
|
38
|
50
|
50
|
98
|
111
|
104
|
89
|
98
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OFFICE CONSTRUCT SRL în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei.
-
Este OFFICE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, OFFICE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iunie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are OFFICE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată OFFICE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OFFICE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OFFICE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.