CUI 14755417
MICROCLEAN S.R.L.
MICROCLEAN S.R.L. este o firmă din Buza, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma este plătitoare de TVA din 2002, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 100.4 mii lei (−71.2% față de 2024), o pierdere netă de 62.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14755417
Nr. înregistrare
J12/1359/2002
EUID
ROONRC.J12/1359/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Buza
Adresă
NR.509
Data înregistrării
17-07-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.07.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
100 447
Rezultat net
−62 941
Capitaluri proprii
−172 730
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
68 717
|
84 773
|
—
|
0
|
330
|
2 312
|
4 295
|
6 275
|
8 257
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
7 688
|
15 404
|
24 677
|
| Active circulante |
14 596
|
98 037
|
150 869
|
6 046
|
73 477
|
23 056
|
29 270
|
9 530
|
1 256
|
16 441
|
140 971
|
114 224
|
75 738
|
16 205
|
14 972
|
16 193
|
105 162
|
| Creanțe |
5 875
|
0
|
62 194
|
3 600
|
—
|
10 663
|
—
|
—
|
832
|
832
|
—
|
—
|
1 222
|
16 137
|
14 914
|
14 867
|
54 720
|
| Casa și conturi la bănci |
8 721
|
98 037
|
88 675
|
2 446
|
73 477
|
12 393
|
29 270
|
9 530
|
424
|
15 609
|
140 971
|
114 224
|
74 516
|
68
|
58
|
1 326
|
50 442
|
| Cheltuieli în avans |
490
|
2 545
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 665
|
—
|
281
|
430
|
—
|
—
|
—
|
—
|
131
|
267
|
606
|
| Datorii |
256 533
|
295 144
|
328 447
|
265 527
|
216 697
|
185 720
|
97 653
|
101 550
|
58 703
|
38 512
|
143 972
|
135 682
|
134 946
|
128 576
|
113 904
|
94 419
|
99 718
|
| Capitaluri proprii |
−172 730
|
−109 789
|
−177 578
|
−259 481
|
−142 890
|
−160 352
|
−58 423
|
−85 745
|
−48 909
|
−21 641
|
−3 001
|
−21 458
|
−59 208
|
−112 371
|
−91 113
|
−62 555
|
30 727
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
100 447
|
348 678
|
281 931
|
91 081
|
230 797
|
68 867
|
200 808
|
82 427
|
89 870
|
98 161
|
108 922
|
97 367
|
74 785
|
0
|
16 935
|
84 721
|
226 697
|
| Venituri totale |
100 516
|
348 755
|
290 423
|
91 146
|
230 798
|
68 868
|
200 808
|
82 428
|
89 875
|
98 161
|
108 923
|
97 370
|
74 786
|
0
|
16 935
|
84 861
|
226 864
|
| Cheltuieli totale |
162 452
|
275 311
|
205 615
|
187 995
|
199 529
|
170 109
|
171 478
|
118 440
|
116 243
|
115 648
|
87 198
|
56 699
|
19 379
|
21 258
|
44 986
|
173 268
|
233 513
|
| Rezultat brut |
−61 936
|
+73 444
|
+84 808
|
−96 849
|
+31 269
|
−101 241
|
+29 330
|
−36 012
|
−26 368
|
−17 487
|
+21 725
|
+40 671
|
+55 407
|
−21 258
|
−28 051
|
−88 407
|
−6 649
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−62 941
|
+67 789
|
+81 903
|
−97 760
|
+28 961
|
−101 930
|
+27 322
|
−36 836
|
−27 267
|
−18 640
|
+18 457
|
+37 750
|
+53 163
|
−21 258
|
−28 559
|
−93 282
|
−9 516
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MICROCLEAN S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 100 447 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 62 941 lei.
-
Este MICROCLEAN S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MICROCLEAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are MICROCLEAN S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată MICROCLEAN S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MICROCLEAN S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MICROCLEAN S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.