CUI 14765151
INTELENERG SRL
INTELENERG SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.4 mii lei (+203.9% față de 2024), o pierdere netă de 23.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14765151
Nr. înregistrare
J12/1370/2002
EUID
ROONRC.J12/1370/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
Aleea DETUNATA, Nr. 19, C.P.
Data înregistrării
22-07-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
35 372
Rezultat net
−23 261
Capitaluri proprii
−61 925
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 800
|
2 640
|
—
|
—
|
—
|
754
|
4 412
|
| Active circulante |
83 972
|
385 589
|
563 281
|
237 320
|
199 091
|
357 852
|
127 922
|
126 796
|
197 845
|
233 084
|
213 636
|
198 191
|
304 907
|
304 834
|
370 982
|
367 863
|
412 610
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 589
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
3 529
|
| Creanțe |
80 688
|
61 800
|
547 896
|
229 652
|
115 059
|
123 748
|
92 294
|
60 971
|
60 971
|
8 253
|
141 750
|
156 609
|
263 336
|
303 416
|
372 990
|
359 721
|
380 343
|
| Casa și conturi la bănci |
3 284
|
323 789
|
15 385
|
7 668
|
80 503
|
230 575
|
32 099
|
62 296
|
133 345
|
221 242
|
68 357
|
38 053
|
38 042
|
−2 111
|
−5 537
|
4 613
|
28 738
|
| Datorii |
145 897
|
424 253
|
103 928
|
96 059
|
9 695
|
14 459
|
16 564
|
16 154
|
97 334
|
111 495
|
35 828
|
30 344
|
17 785
|
31 735
|
11 804
|
19 397
|
25 486
|
| Capitaluri proprii |
−61 925
|
−38 664
|
459 353
|
141 261
|
189 396
|
343 393
|
111 358
|
110 642
|
100 511
|
121 589
|
186 608
|
170 487
|
287 122
|
273 099
|
359 178
|
349 220
|
391 536
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
35 372
|
11 641
|
370 987
|
144 946
|
7 444
|
351 780
|
115 741
|
16 383
|
106 822
|
207 355
|
284 373
|
269 437
|
286 721
|
222 020
|
161 706
|
131 054
|
351 222
|
| Venituri totale |
35 372
|
11 659
|
370 987
|
144 946
|
7 444
|
351 780
|
115 904
|
16 729
|
107 219
|
207 481
|
284 697
|
269 893
|
287 041
|
222 239
|
161 850
|
131 056
|
351 665
|
| Cheltuieli totale |
58 633
|
54 393
|
49 185
|
3 494
|
3 323
|
2 951
|
5 139
|
6 094
|
7 561
|
83 738
|
93 618
|
95 379
|
121 546
|
111 172
|
75 606
|
82 812
|
89 973
|
| Rezultat brut |
−23 261
|
−42 734
|
+321 802
|
+141 452
|
+4 121
|
+348 829
|
+110 765
|
+10 635
|
+99 658
|
+123 743
|
+191 079
|
+174 514
|
+165 495
|
+111 067
|
+86 244
|
+48 244
|
+261 692
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−23 261
|
−42 734
|
+318 092
|
+137 191
|
+3 898
|
+339 323
|
+107 288
|
+10 130
|
+96 441
|
+117 519
|
+182 538
|
+166 417
|
+156 884
|
+104 400
|
+81 388
|
+29 114
|
+251 142
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTELENERG SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 35 372 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 23 261 lei.
-
Este INTELENERG SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTELENERG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2002.
-
Ce cod CAEN principal are INTELENERG SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată INTELENERG SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTELENERG SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTELENERG SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.