CUI 14810481
WEBDEV SRL
WEBDEV SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2002, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 753.8 mii lei (+2.3% față de 2024), un profit net de 206.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
14810481
Nr. înregistrare
J40/7484/2002
EUID
ROONRC.J40/7484/2002
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
ŞOS. PANTELIMON, NR.286, BL.41, SC.1, ET.8, AP.30
Data înregistrării
12-08-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.02.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-08-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
753 777
Rezultat net
+206 283
Capitaluri proprii
291 529
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
258 112
|
73 371
|
68 267
|
76 281
|
93 270
|
68 850
|
23 941
|
33 042
|
37 678
|
56 712
|
84 401
|
116 658
|
127 141
|
158 325
|
292 372
|
163 049
|
189 941
|
| Active circulante |
607 788
|
739 810
|
555 156
|
534 042
|
613 319
|
524 278
|
567 097
|
559 448
|
563 412
|
466 882
|
1 014 335
|
921 726
|
744 442
|
434 648
|
296 608
|
300 003
|
131 266
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
7 511
|
4 087
|
3 803
|
3 490
|
1 612
|
1 061
|
2 759
|
14 150
|
3 358
|
11 328
|
2 217
|
17 721
|
7 534
|
7 356
|
26 404
|
7 791
|
6 071
|
| Casa și conturi la bănci |
600 277
|
735 723
|
551 353
|
530 552
|
611 707
|
523 217
|
564 338
|
545 298
|
560 054
|
455 554
|
1 012 118
|
904 005
|
736 908
|
427 292
|
270 204
|
292 212
|
125 195
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 874
|
—
|
331
|
327
|
5 204
|
6 735
|
5 852
|
6 431
|
—
|
—
|
| Datorii |
574 371
|
8 448
|
23 502
|
20 905
|
22 243
|
10 121
|
13 985
|
10 056
|
12 373
|
13 324
|
6 185
|
4 997
|
25 770
|
15 495
|
8 459
|
26 995
|
13 266
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
291 529
|
804 733
|
599 921
|
589 418
|
684 346
|
583 007
|
577 053
|
585 308
|
588 717
|
510 601
|
1 092 878
|
1 038 591
|
852 548
|
583 330
|
586 952
|
436 057
|
307 941
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
753 777
|
737 051
|
717 144
|
645 274
|
580 384
|
522 708
|
526 924
|
648 862
|
518 765
|
505 206
|
508 001
|
686 485
|
749 686
|
615 272
|
540 459
|
467 568
|
418 373
|
| Venituri totale |
789 139
|
773 927
|
746 122
|
653 705
|
604 301
|
533 065
|
531 029
|
650 392
|
520 981
|
510 017
|
529 208
|
704 371
|
772 862
|
750 137
|
558 966
|
479 532
|
431 114
|
| Cheltuieli totale |
559 675
|
525 683
|
556 791
|
521 474
|
444 511
|
470 197
|
518 212
|
584 139
|
429 855
|
520 186
|
455 734
|
477 746
|
457 628
|
502 189
|
356 632
|
325 890
|
311 251
|
| Rezultat brut |
+229 464
|
+248 244
|
+189 331
|
+132 231
|
+159 790
|
+62 868
|
+12 817
|
+66 253
|
+91 126
|
−10 169
|
+73 474
|
+226 625
|
+315 234
|
+247 948
|
+202 334
|
+153 642
|
+119 863
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+206 283
|
+231 119
|
+182 025
|
+126 678
|
+153 971
|
+57 954
|
+7 534
|
+59 749
|
+83 379
|
−12 490
|
+56 668
|
+186 043
|
+269 219
|
+206 685
|
+169 488
|
+128 116
|
+106 930
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut WEBDEV SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 753 777 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 206 283 lei.
-
Este WEBDEV SRL plătitoare de TVA?
-
Da, WEBDEV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 august 2002.
-
Ce cod CAEN principal are WEBDEV SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată WEBDEV SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către WEBDEV SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește WEBDEV SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.