CUI 14825016
AVANTERA SRL
AVANTERA SRL este o firmă din Otopeni Orş. Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13 mii lei (−41.7% față de 2024), o pierdere netă de 116.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
14825016
Nr. înregistrare
J23/1625/2002
EUID
ROONRC.J23/1625/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Otopeni Orş. Otopeni
Adresă
CALEA BUCURESTILOR, NR.74, BL.B2-5, SC.3, ET.1, AP.21
Data înregistrării
21-08-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.08.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
-
2651 - Fabricarea de instrumente şi dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigaţie
-
2790 - Fabricarea altor echipamente electrice
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Agenţii imobiliare
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 950
Rezultat net
−116 339
Capitaluri proprii
−590 379
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
360 097
|
363 326
|
366 562
|
185 841
|
190 419
|
195 360
|
390 488
|
393 153
|
721 139
|
724 324
|
762 794
|
812 205
|
858 754
|
694 270
|
695 456
|
789 709
|
| Active circulante |
167 967
|
152 674
|
161 534
|
438 868
|
330 162
|
320 261
|
200 416
|
389 745
|
259 982
|
143 525
|
162 015
|
108 183
|
118 156
|
200 281
|
129 901
|
272 765
|
| Stocuri |
181
|
181
|
181
|
181
|
181
|
181
|
181
|
307
|
44
|
44
|
211
|
159
|
—
|
93 539
|
64 192
|
64 192
|
| Creanțe |
162 679
|
147 381
|
158 912
|
316 345
|
327 774
|
316 639
|
171 819
|
313 155
|
215 559
|
124 520
|
123 194
|
86 131
|
46 413
|
31 620
|
31 848
|
40 687
|
| Casa și conturi la bănci |
5 107
|
5 112
|
2 441
|
122 342
|
2 207
|
3 441
|
28 416
|
76 283
|
44 379
|
18 961
|
38 683
|
21 900
|
71 743
|
75 122
|
33 861
|
167 886
|
| Cheltuieli în avans |
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 769
|
2 778
|
3 040
|
10 864
|
10 097
|
10 848
|
14 145
|
12 241
|
28 079
|
| Datorii |
1 115 984
|
987 580
|
907 743
|
977 036
|
852 051
|
704 343
|
506 592
|
494 264
|
581 170
|
459 522
|
320 928
|
282 090
|
246 414
|
271 065
|
393 735
|
656 597
|
| Venituri în avans |
5 228
|
5 228
|
5 228
|
5 228
|
5 228
|
5 228
|
5 228
|
5 161
|
5 161
|
5 161
|
5 262
|
21 047
|
35 407
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−590 379
|
−474 039
|
−382 106
|
−354 786
|
−333 929
|
−191 181
|
81 853
|
286 242
|
397 568
|
406 206
|
609 483
|
627 348
|
705 937
|
637 631
|
443 863
|
433 956
|
| Capital subscris vărsat |
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
3 330
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 950
|
22 200
|
147 883
|
199 317
|
69 920
|
64 381
|
120 100
|
106 518
|
266 038
|
202 461
|
678 135
|
580 771
|
834 222
|
838 844
|
478 107
|
647 677
|
| Venituri totale |
12 950
|
22 200
|
147 883
|
199 317
|
134 429
|
64 381
|
260 055
|
777 538
|
322 610
|
238 338
|
678 760
|
609 216
|
779 073
|
840 268
|
515 107
|
657 894
|
| Cheltuieli totale |
129 177
|
113 910
|
173 724
|
218 180
|
276 479
|
237 298
|
420 206
|
888 863
|
331 248
|
393 996
|
536 817
|
687 806
|
724 340
|
606 376
|
504 362
|
642 124
|
| Rezultat brut |
−116 227
|
−91 710
|
−25 841
|
−18 863
|
−142 050
|
−172 917
|
−160 151
|
−111 325
|
−8 638
|
−155 658
|
+141 943
|
−78 590
|
+54 733
|
+233 892
|
+10 745
|
+15 770
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−116 339
|
−91 933
|
−27 320
|
−20 857
|
−142 749
|
−173 502
|
−162 750
|
−111 325
|
−8 638
|
−155 658
|
+130 945
|
−78 590
|
+34 583
|
+193 768
|
+4 295
|
+10 037
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
4
|
4
|
4
|
7
|
4
|
3
|
4
|
3
|
8
|
7
|
8
|
7
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AVANTERA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 950 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 116 339 lei.
-
Este AVANTERA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AVANTERA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2002.
-
Ce cod CAEN principal are AVANTERA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată AVANTERA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AVANTERA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AVANTERA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.