CUI 14825660
AGROCONSTRUCT SRL
AGROCONSTRUCT SRL este o firmă din Frăsinet Gară, județul Olt, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, un profit net de 52.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14825660
Nr. înregistrare
J28/285/2002
EUID
ROONRC.J28/285/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Frăsinet Gară
Adresă
Str. Mihai Eminescu, Nr. 58A, C.P. 237556
Data înregistrării
21-08-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.08.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-08-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetalăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0147 - Creşterea păsărilor
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4623 - Comerţ cu ridicata al animalelor vii
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
+52 154
Capitaluri proprii
−217 034
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
208 263
|
208 263
|
208 263
|
208 263
|
208 263
|
208 263
|
174 540
|
178 632
|
178 632
|
178 632
|
189 654
|
189 654
|
220 902
|
262 423
|
260 249
|
292 734
|
| Active circulante |
30 597
|
22 878
|
6 372
|
17 126
|
14 870
|
10 057
|
17 403
|
5 795
|
6 607
|
9 174
|
5 939
|
6 158
|
3 401
|
2 349
|
18 089
|
13 122
|
| Stocuri |
17 146
|
17 146
|
4 569
|
4 568
|
4 568
|
4 568
|
4 568
|
4 568
|
4 568
|
4 568
|
4 569
|
4 569
|
2 524
|
1 204
|
8 204
|
4 646
|
| Creanțe |
9 437
|
5 287
|
1 640
|
9 804
|
10 011
|
4 260
|
9 260
|
837
|
837
|
837
|
837
|
1 517
|
837
|
837
|
9 854
|
7 856
|
| Casa și conturi la bănci |
4 014
|
445
|
163
|
2 754
|
291
|
1 229
|
3 575
|
390
|
1 202
|
3 769
|
533
|
72
|
40
|
308
|
31
|
620
|
| Datorii |
455 894
|
500 198
|
470 454
|
644 585
|
688 837
|
564 481
|
447 006
|
414 313
|
389 297
|
322 520
|
305 963
|
260 762
|
252 208
|
288 279
|
259 148
|
291 200
|
| Capitaluri proprii |
−217 034
|
−269 057
|
−255 819
|
−419 196
|
−465 704
|
−346 161
|
−255 063
|
−229 886
|
−204 058
|
−134 714
|
−110 370
|
−64 950
|
−27 905
|
−23 507
|
19 190
|
14 656
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
37 146
|
4 590
|
0
|
48 387
|
5 272
|
0
|
0
|
13 173
|
33 600
|
8 660
|
| Venituri totale |
108 813
|
99 167
|
250 000
|
134 326
|
0
|
0
|
37 146
|
46 607
|
0
|
48 387
|
5 272
|
40 323
|
61 000
|
21 773
|
79 805
|
236 887
|
| Cheltuieli totale |
56 659
|
112 405
|
84 123
|
86 475
|
119 543
|
91 098
|
64 947
|
71 969
|
69 344
|
71 279
|
50 534
|
77 368
|
65 397
|
64 576
|
69 815
|
171 710
|
| Rezultat brut |
+52 154
|
−13 238
|
+165 877
|
+47 851
|
−119 543
|
−91 098
|
−27 801
|
−25 362
|
−69 344
|
−22 892
|
−45 262
|
−37 045
|
−4 397
|
−42 803
|
+9 990
|
+65 177
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+52 154
|
−13 238
|
+163 377
|
+46 508
|
−119 543
|
−91 098
|
−28 173
|
−25 828
|
−69 344
|
−24 344
|
−45 420
|
−37 045
|
−4 397
|
−42 803
|
+4 534
|
+58 391
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
—
|
2
|
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
—
|
3
|
3
|
1
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AGROCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 52 154 lei.
-
Este AGROCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AGROCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 august 2002.
-
Ce cod CAEN principal are AGROCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală.
-
Când a fost înființată AGROCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 august 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AGROCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AGROCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.