CUI 14850656
EOLEAN IMPEX S.R.L.
EOLEAN IMPEX S.R.L. este o firmă din Orş. Câmpeni, județul Alba, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (−38.7% față de 2024), un profit net de 337.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14850656
Nr. înregistrare
J01/353/2002
EUID
ROONRC.J01/353/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Orş. Câmpeni
Adresă
STR. CRIŞAN, NR.11
Data înregistrării
30-08-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.08.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-11-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motocicleteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 072 041
Rezultat net
+337 392
Capitaluri proprii
391 091
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
31 282
|
27 097
|
58 383
|
80 826
|
124 237
|
64 270
|
73 994
|
119 585
|
130 053
|
162 274
|
197 861
|
153 860
|
82 283
|
36 341
|
38 399
|
40 457
|
40 601
|
| Active circulante |
731 201
|
715 245
|
1 058 988
|
1 136 418
|
1 102 596
|
979 031
|
1 019 800
|
777 671
|
561 423
|
427 187
|
366 653
|
208 140
|
254 223
|
293 653
|
381 269
|
408 189
|
302 655
|
| Stocuri |
170 295
|
176 177
|
472 508
|
535 645
|
555 674
|
436 845
|
792 925
|
555 566
|
346 044
|
272 218
|
145 077
|
71 059
|
165 785
|
199 466
|
165 655
|
187 082
|
135 450
|
| Creanțe |
333 663
|
396 840
|
417 354
|
305 473
|
313 094
|
187 929
|
173 647
|
187 872
|
118 310
|
82 908
|
130 278
|
81 339
|
28 936
|
46 231
|
55 271
|
76 719
|
112 380
|
| Casa și conturi la bănci |
227 243
|
142 228
|
169 126
|
295 300
|
233 828
|
354 257
|
53 228
|
34 233
|
97 069
|
72 061
|
91 298
|
55 742
|
59 502
|
47 956
|
160 343
|
144 388
|
54 825
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
36 915
|
36 915
|
15 820
|
—
|
—
|
| Datorii |
371 392
|
204 093
|
561 597
|
693 403
|
391 184
|
442 747
|
416 490
|
375 525
|
257 532
|
180 380
|
209 660
|
118 331
|
104 969
|
124 893
|
206 417
|
171 459
|
170 229
|
| Capitaluri proprii |
391 091
|
538 249
|
555 774
|
523 841
|
835 649
|
600 554
|
677 304
|
521 731
|
433 944
|
409 081
|
354 854
|
243 669
|
268 452
|
242 016
|
229 071
|
277 187
|
173 027
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 072 041
|
1 748 663
|
1 405 807
|
1 299 165
|
953 965
|
1 011 810
|
1 346 174
|
1 038 620
|
1 073 670
|
894 088
|
1 166 216
|
958 071
|
864 153
|
846 640
|
1 032 098
|
1 062 365
|
736 630
|
| Venituri totale |
1 072 448
|
1 581 227
|
1 366 933
|
1 155 442
|
1 246 394
|
1 015 919
|
1 320 030
|
1 085 847
|
1 079 246
|
901 026
|
1 158 959
|
948 002
|
833 397
|
872 355
|
1 016 959
|
1 100 001
|
737 730
|
| Cheltuieli totale |
702 840
|
1 361 604
|
857 730
|
1 078 334
|
772 498
|
677 394
|
914 589
|
882 674
|
884 414
|
831 057
|
1 026 379
|
903 625
|
802 915
|
859 410
|
1 065 075
|
975 404
|
707 295
|
| Rezultat brut |
+369 608
|
+219 623
|
+509 203
|
+77 108
|
+473 896
|
+338 525
|
+405 441
|
+203 173
|
+194 832
|
+69 969
|
+132 580
|
+44 377
|
+30 482
|
+12 945
|
−48 116
|
+124 597
|
+30 435
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+337 392
|
+167 156
|
+495 144
|
+64 092
|
+463 980
|
+328 356
|
+391 822
|
+192 787
|
+182 363
|
+54 226
|
+111 186
|
+36 785
|
+26 437
|
+12 945
|
−48 116
|
+104 160
|
+22 341
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
2
|
3
|
2
|
1
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
3
|
2
|
6
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EOLEAN IMPEX S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 072 041 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 337 392 lei.
-
Este EOLEAN IMPEX S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, EOLEAN IMPEX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are EOLEAN IMPEX S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete.
-
Când a fost înființată EOLEAN IMPEX S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EOLEAN IMPEX S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EOLEAN IMPEX S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.