CUI 14860960
ARTCONSTRUCT SRL
ARTCONSTRUCT SRL este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 321.5 mii lei (+26.2% față de 2024), un profit net de 21.9 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
14860960
Nr. înregistrare
J2002000864051
EUID
ROONRC.J2002000864051
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. ANGHEL I. SALIGNY, NR.9
Data înregistrării
05-09-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.09.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-09-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
321 519
Rezultat net
+21 864
Capitaluri proprii
279 705
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
495
|
918
|
2 161
|
5 264
|
130 245
|
203 047
|
314 960
|
138 498
|
206 517
|
181 622
|
173 087
|
240 451
|
114 142
|
6 239
|
584
|
684
|
5 288
|
| Active circulante |
317 199
|
278 191
|
266 280
|
249 764
|
2 970 570
|
2 983 248
|
3 427 256
|
3 612 973
|
2 627 617
|
2 367 548
|
2 317 516
|
2 033 335
|
1 917 559
|
362 933
|
274 980
|
596 029
|
403 433
|
| Stocuri |
—
|
—
|
6 898
|
6 898
|
138 184
|
62 457
|
89 520
|
22 003
|
97 988
|
87 414
|
167 982
|
541 081
|
656 119
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
54 845
|
50 430
|
52 768
|
48 341
|
437 647
|
393 199
|
230 973
|
1 554 411
|
785 140
|
709 393
|
745 308
|
679 448
|
471 243
|
276 454
|
190 936
|
477 203
|
196 610
|
| Casa și conturi la bănci |
262 354
|
227 761
|
206 614
|
194 525
|
2 394 739
|
2 527 592
|
3 106 763
|
2 036 559
|
1 744 489
|
1 570 741
|
1 404 226
|
812 806
|
790 197
|
86 479
|
84 044
|
118 826
|
206 823
|
| Cheltuieli în avans |
3 453
|
3 447
|
3 530
|
2 696
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
41 442
|
24 715
|
18 116
|
13 971
|
196 792
|
139 150
|
399 264
|
401 270
|
172 492
|
180 510
|
176 513
|
260 163
|
1 301 216
|
214 119
|
206 567
|
311 084
|
227 836
|
| Capitaluri proprii |
279 705
|
257 841
|
253 855
|
243 753
|
2 904 023
|
3 047 145
|
3 342 952
|
3 350 201
|
2 661 642
|
2 368 660
|
2 314 090
|
2 013 623
|
730 485
|
155 053
|
68 997
|
285 629
|
180 885
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
321 519
|
254 835
|
250 702
|
1 228 455
|
2 104 058
|
2 927 886
|
3 780 147
|
8 802 331
|
2 063 010
|
2 303 820
|
2 751 826
|
7 425 955
|
5 907 736
|
1 080 213
|
687 983
|
1 719 609
|
1 725 047
|
| Venituri totale |
331 944
|
255 507
|
250 703
|
1 530 226
|
2 163 030
|
2 938 399
|
3 927 177
|
8 867 321
|
2 060 174
|
2 222 225
|
2 360 129
|
7 618 549
|
6 304 355
|
1 081 537
|
694 647
|
1 731 224
|
1 733 893
|
| Cheltuieli totale |
303 839
|
248 319
|
238 395
|
1 275 451
|
2 285 346
|
3 206 969
|
3 456 771
|
8 056 392
|
1 717 117
|
2 076 248
|
1 852 647
|
6 111 864
|
5 557 879
|
995 481
|
911 279
|
1 610 961
|
1 972 528
|
| Rezultat brut |
+28 105
|
+7 188
|
+12 308
|
+254 775
|
−122 316
|
−268 570
|
+470 406
|
+810 929
|
+343 057
|
+145 977
|
+507 482
|
+1 506 685
|
+746 476
|
+86 056
|
−216 632
|
+120 263
|
−238 635
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+21 864
|
+3 986
|
+10 102
|
+239 730
|
−143 123
|
−295 807
|
+402 751
|
+688 558
|
+292 982
|
+124 571
|
+432 466
|
+1 283 138
|
+639 432
|
+86 056
|
−216 632
|
+104 744
|
−244 368
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
8
|
20
|
25
|
24
|
22
|
18
|
18
|
18
|
19
|
18
|
17
|
13
|
18
|
28
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ARTCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 321 519 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 21 864 lei.
-
Este ARTCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ARTCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are ARTCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ARTCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ARTCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ARTCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.