CUI 1486546
SCAND SA
SCAND SA este o firmă din Drăgăşani, județul Vâlcea, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal.
Date de identificare
CUI
1486546
Nr. înregistrare
J38/302/1991
EUID
ROONRC.J38/302/1991
Formă juridică
SA
Județ
Vâlcea
Localitate
Drăgăşani
Adresă
P-ta. Pandurilor, Nr. 2, C.P. 245700
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.06.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 01-04-2016
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2013
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Capitaluri proprii
282 131
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active circulante |
286 367
|
286 367
|
286 367
|
286 367
|
286 367
|
| Creanțe |
271 563
|
271 563
|
271 563
|
271 563
|
271 563
|
| Casa și conturi la bănci |
14 804
|
14 804
|
14 804
|
14 804
|
14 804
|
| Datorii |
4 236
|
4 236
|
4 236
|
4 236
|
4 236
|
| Capitaluri proprii |
282 131
|
282 131
|
282 131
|
282 131
|
282 131
|
| Capital subscris vărsat |
634 590
|
634 590
|
634 590
|
634 590
|
634 590
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este SCAND SA plătitoare de TVA?
-
Nu, SCAND SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SCAND SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată SCAND SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 mai 1991.
-
Unde are sediul SCAND SA?
-
Sediul firmei SCAND SA (CUI 1486546) este în P-ta. Pandurilor, Nr. 2, C.P. 245700, Drăgăşani, județul Vâlcea.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SCAND SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SCAND SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.