CUI 14872832
AVCOM SRL
AVCOM SRL este o firmă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2022 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 283.3 mii lei (+19.8% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14872832
Nr. înregistrare
J2002000493240
EUID
ROONRC.J24/493/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Baia Mare
Adresă
STR. MELODIEI, NR.8, AP.41
Data înregistrării
11-09-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.09.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
283 300
Rezultat net
+11 987
Capitaluri proprii
178 014
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4721 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
66 107
|
74 858
|
83 608
|
97 253
|
57 719
|
74 719
|
62 338
|
59 737
|
59 737
|
59 737
|
59 737
|
59 737
|
58 399
|
47 667
|
47 667
|
6 267
|
6 267
|
| Active circulante |
130 146
|
121 662
|
180 819
|
239 059
|
187 511
|
109 479
|
73 303
|
13 412
|
13 223
|
10 477
|
7 152
|
16 320
|
10 871
|
152
|
202
|
202
|
202
|
| Stocuri |
3 381
|
3 381
|
2 380
|
2 380
|
2 380
|
—
|
375
|
375
|
375
|
375
|
375
|
375
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
79 094
|
68 518
|
125 604
|
29 735
|
54 309
|
28 691
|
36 501
|
10 370
|
9 835
|
5 825
|
5 150
|
9 670
|
10 474
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
47 671
|
49 763
|
52 835
|
206 944
|
130 822
|
80 788
|
36 427
|
2 667
|
3 013
|
4 277
|
1 627
|
6 275
|
397
|
152
|
202
|
202
|
202
|
| Cheltuieli în avans |
7 574
|
7 574
|
53 407
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
25 813
|
18 068
|
15 088
|
54 490
|
26 864
|
68 154
|
141 562
|
111 714
|
52 268
|
27 481
|
21 761
|
30 227
|
32 404
|
5 754
|
5 754
|
5 754
|
5 387
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
600
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
178 014
|
186 026
|
302 746
|
281 822
|
218 366
|
116 044
|
−5 921
|
−38 565
|
20 692
|
42 733
|
45 128
|
45 230
|
36 866
|
42 065
|
42 115
|
715
|
1 082
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
283 300
|
236 568
|
208 051
|
346 371
|
333 913
|
278 320
|
129 550
|
3 600
|
16 361
|
25 416
|
54 467
|
79 550
|
22 790
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
283 300
|
236 568
|
220 627
|
350 153
|
338 713
|
291 166
|
129 550
|
3 600
|
16 361
|
25 416
|
54 467
|
79 841
|
22 790
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
268 479
|
272 042
|
197 496
|
283 195
|
233 004
|
166 494
|
95 610
|
62 821
|
38 238
|
27 049
|
48 209
|
72 719
|
27 361
|
50
|
—
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
+14 821
|
−35 474
|
+23 131
|
+66 958
|
+105 709
|
+124 672
|
+33 940
|
−59 221
|
−21 877
|
−1 633
|
+6 258
|
+7 122
|
−4 571
|
−50
|
0
|
—
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+11 987
|
−37 841
|
+20 924
|
+63 456
|
+102 322
|
+121 965
|
+32 644
|
−59 257
|
−22 041
|
−2 395
|
+4 624
|
+4 726
|
−5 199
|
−50
|
0
|
−367
|
—
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
—
|
2
|
2
|
—
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AVCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 283 300 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 11 987 lei.
-
Este AVCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AVCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are AVCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată AVCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AVCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AVCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.