CUI 14888472
NETACCESS SRL
NETACCESS SRL este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 958.6 mii lei (−7.5% față de 2024), un profit net de 575.5 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
14888472
Nr. înregistrare
J30/456/2002
EUID
ROONRC.J30/456/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
Pţa. 25 Octombrie, Nr. , C.P.
Data înregistrării
19-09-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.09.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-09-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelitCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
6120 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele fără cablu (exclusiv prin satelit)
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
958 625
Rezultat net
+575 521
Capitaluri proprii
866 635
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 959 288
|
2 063 917
|
2 171 793
|
2 281 445
|
2 389 873
|
2 415 826
|
1 778 598
|
1 426 577
|
1 564 737
|
1 659 386
|
1 816 534
|
1 999 577
|
2 204 931
|
1 787 265
|
484 916
|
356 822
|
440 703
|
| Active circulante |
1 012 848
|
2 395 810
|
2 232 582
|
2 261 036
|
2 231 677
|
3 472 210
|
3 315 504
|
3 271 419
|
3 364 788
|
3 460 667
|
4 655 873
|
3 304 591
|
3 979 709
|
3 596 723
|
836 544
|
486 393
|
533 051
|
| Stocuri |
73 986
|
76 789
|
73 174
|
219 629
|
218 389
|
273 405
|
272 092
|
269 794
|
254 592
|
205 179
|
142 781
|
259 795
|
388 400
|
842 928
|
717 938
|
109 967
|
116 264
|
| Creanțe |
758 957
|
1 332 734
|
1 262 864
|
1 262 397
|
1 149 956
|
3 119 306
|
3 035 910
|
2 973 806
|
2 945 884
|
3 241 101
|
4 498 212
|
3 039 056
|
2 841 329
|
2 745 282
|
108 806
|
362 877
|
405 136
|
| Casa și conturi la bănci |
179 905
|
986 287
|
896 544
|
779 010
|
863 332
|
79 499
|
7 502
|
27 819
|
164 312
|
14 387
|
14 880
|
5 740
|
749 980
|
8 513
|
9 800
|
13 549
|
11 651
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 093
|
1 710
|
1 358
|
590
|
95 660
|
—
|
—
|
1 511
|
| Datorii |
1 335 663
|
1 747 053
|
612 878
|
820 356
|
955 995
|
2 319 045
|
1 604 622
|
1 322 516
|
1 337 626
|
315 001
|
1 607 593
|
273 075
|
1 005 230
|
3 508 060
|
686 722
|
168 427
|
310 664
|
| Venituri în avans |
769 838
|
1 082 671
|
1 395 504
|
1 708 337
|
2 021 170
|
2 334 003
|
2 646 836
|
2 959 669
|
3 272 502
|
3 585 335
|
3 898 168
|
4 211 001
|
4 516 431
|
1 354 254
|
23 542
|
68 593
|
74 045
|
| Capitaluri proprii |
866 635
|
1 630 003
|
2 395 993
|
2 013 788
|
1 644 385
|
1 234 988
|
842 644
|
415 811
|
319 397
|
1 221 810
|
968 356
|
821 450
|
663 569
|
617 334
|
611 196
|
606 195
|
590 556
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
958 625
|
1 036 028
|
1 016 107
|
849 239
|
881 507
|
871 074
|
907 584
|
948 185
|
1 002 843
|
1 125 660
|
1 593 938
|
1 793 063
|
2 431 058
|
1 557 756
|
453 680
|
510 833
|
594 019
|
| Venituri totale |
976 974
|
1 078 954
|
1 057 078
|
857 501
|
1 048 479
|
1 695 232
|
1 499 105
|
955 500
|
1 103 128
|
1 211 002
|
1 690 458
|
1 943 264
|
3 061 967
|
1 635 530
|
649 244
|
1 070 847
|
615 873
|
| Cheltuieli totale |
372 712
|
579 455
|
665 837
|
480 866
|
630 888
|
1 293 649
|
1 062 360
|
849 564
|
773 525
|
909 271
|
1 517 793
|
1 760 611
|
3 007 680
|
1 628 124
|
643 214
|
1 048 758
|
569 050
|
| Rezultat brut |
+604 262
|
+499 499
|
+391 241
|
+376 635
|
+417 591
|
+401 583
|
+436 745
|
+105 936
|
+329 603
|
+301 731
|
+172 665
|
+182 653
|
+54 287
|
+7 406
|
+6 030
|
+22 089
|
+46 823
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+575 521
|
+468 758
|
+382 205
|
+369 403
|
+409 397
|
+392 344
|
+426 834
|
+96 414
|
+319 157
|
+253 454
|
+146 906
|
+157 880
|
+46 236
|
+6 138
|
+5 001
|
+15 639
|
+39 412
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
5
|
5
|
6
|
6
|
7
|
9
|
8
|
9
|
7
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NETACCESS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 958 625 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 575 521 lei.
-
Este NETACCESS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NETACCESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 septembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are NETACCESS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit.
-
Când a fost înființată NETACCESS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 septembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NETACCESS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NETACCESS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.