CUI 14910561
AVISTAR SRL
AVISTAR SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.3 mii lei (+12.2% față de 2024) și un profit net de 64.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
14910561
Nr. înregistrare
J12/1869/2002
EUID
ROONRC.J12/1869/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. NĂDĂŞEL, NR.51
Data înregistrării
30-09-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.09.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7211 - Cercetare-dezvoltare în biotehnologie
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
121 320
Rezultat net
+64 741
Capitaluri proprii
49 951
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4939 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 607
|
4 887
|
4 887
|
15 609
|
26 331
|
| Active circulante |
53 039
|
74 302
|
26 436
|
14 536
|
14 536
|
14 536
|
14 536
|
14 300
|
13 999
|
13 138
|
12 881
|
12 554
|
12 532
|
12 346
|
11 261
|
11 499
|
12 749
|
| Creanțe |
35 236
|
18 335
|
18 339
|
12 073
|
12 073
|
12 073
|
12 073
|
12 117
|
12 175
|
12 343
|
12 402
|
12 228
|
12 297
|
11 996
|
11 091
|
10 825
|
10 337
|
| Casa și conturi la bănci |
17 803
|
55 967
|
8 097
|
2 463
|
2 463
|
2 463
|
2 463
|
2 183
|
1 824
|
795
|
479
|
326
|
235
|
350
|
170
|
674
|
2 412
|
| Datorii |
3 088
|
86 804
|
97 681
|
93 998
|
93 998
|
93 998
|
93 998
|
93 988
|
93 980
|
93 978
|
92 478
|
89 482
|
89 150
|
87 025
|
81 610
|
79 979
|
73 119
|
| Capitaluri proprii |
49 951
|
−12 502
|
−71 245
|
−79 462
|
−79 462
|
−79 462
|
−79 462
|
−79 688
|
−79 981
|
−80 840
|
−79 597
|
−76 928
|
−72 011
|
−69 792
|
−65 462
|
−52 871
|
−34 039
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
121 320
|
108 150
|
16 806
|
—
|
—
|
—
|
235
|
303
|
887
|
167
|
—
|
774
|
0
|
0
|
1 841
|
294
|
4 270
|
| Venituri totale |
121 320
|
108 150
|
16 806
|
0
|
0
|
0
|
235
|
303
|
887
|
584
|
0
|
774
|
0
|
0
|
1 841
|
294
|
16 003
|
| Cheltuieli totale |
44 766
|
40 942
|
7 024
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 809
|
2 669
|
5 668
|
2 219
|
4 330
|
14 432
|
16 925
|
37 244
|
| Rezultat brut |
+76 554
|
+67 208
|
+9 782
|
0
|
0
|
0
|
+235
|
+303
|
+887
|
−1 225
|
−2 669
|
−4 894
|
−2 219
|
−4 330
|
−12 591
|
−16 631
|
−21 241
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+64 741
|
+58 743
|
+8 217
|
0
|
0
|
0
|
+227
|
+293
|
+859
|
−1 243
|
−2 669
|
−4 917
|
−2 219
|
−4 330
|
−12 591
|
−18 281
|
−22 158
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AVISTAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 121 320 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 64 741 lei.
-
Este AVISTAR SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, AVISTAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are AVISTAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a..
-
Când a fost înființată AVISTAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 septembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AVISTAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AVISTAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.