CUI 14927440
GIANELI SRL
GIANELI SRL este o firmă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 229 mii lei (+50.1% față de 2024), un profit net de 131.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
14927440
Nr. înregistrare
J2002000457385
EUID
ROONRC.J2002000457385
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Râmnicu Vâlcea
Adresă
STR. CALISTRAT HOGAŞ, NR.38
Data înregistrării
08-10-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.10.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7410 - Activităţi de design specializat
-
7420 - Activităţi fotografice
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
229 037
Rezultat net
+131 810
Capitaluri proprii
173 326
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5210 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9609 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9609 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9609 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 117
|
5 515
|
1 806
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 768
|
23 695
|
31 876
|
44 881
|
57 473
|
5 650
|
7 058
|
5 592
|
| Active circulante |
180 509
|
94 503
|
75 696
|
4 391
|
11 094
|
13 078
|
13 741
|
13 741
|
13 765
|
27 019
|
24 010
|
23 903
|
40 453
|
51 876
|
40 056
|
53 429
|
55 027
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
11 965
|
11 965
|
11 965
|
32 214
|
32 881
|
27 912
|
27 047
|
22 349
|
| Creanțe |
100 583
|
39 319
|
—
|
—
|
—
|
13 078
|
13 078
|
13 078
|
13 078
|
13 378
|
11 878
|
11 878
|
8 087
|
8 494
|
9 023
|
7 808
|
7 808
|
| Casa și conturi la bănci |
79 926
|
55 184
|
75 696
|
4 391
|
11 094
|
—
|
663
|
663
|
687
|
1 676
|
167
|
60
|
152
|
10 501
|
3 121
|
18 574
|
24 870
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
11 300
|
5 513
|
20 928
|
39 933
|
82 847
|
95 960
|
96 623
|
96 623
|
97 644
|
114 055
|
114 688
|
109 983
|
107 373
|
56 516
|
9 684
|
8 505
|
5 549
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
173 326
|
94 505
|
56 574
|
−35 542
|
−71 753
|
−82 882
|
−82 882
|
−82 882
|
−83 879
|
−76 268
|
−66 983
|
−54 204
|
−22 039
|
52 833
|
36 022
|
51 982
|
55 070
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
229 037
|
152 578
|
143 065
|
46 250
|
13 000
|
—
|
—
|
—
|
2 540
|
9 648
|
718
|
44 207
|
90 600
|
81 870
|
29 125
|
28 927
|
53 947
|
| Venituri totale |
229 037
|
152 578
|
143 065
|
46 250
|
13 000
|
0
|
0
|
0
|
17 051
|
9 674
|
718
|
43 302
|
90 610
|
82 018
|
29 128
|
28 928
|
54 003
|
| Cheltuieli totale |
94 937
|
97 110
|
31 348
|
8 651
|
1 481
|
—
|
—
|
—
|
24 585
|
18 668
|
13 475
|
74 168
|
162 108
|
65 207
|
45 088
|
28 765
|
48 952
|
| Rezultat brut |
+134 100
|
+55 468
|
+111 717
|
+37 599
|
+11 519
|
0
|
0
|
0
|
−7 534
|
−8 994
|
−12 757
|
−30 866
|
−71 498
|
+16 811
|
−15 960
|
+163
|
+5 051
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+131 810
|
+53 942
|
+92 116
|
+36 211
|
+11 129
|
0
|
0
|
0
|
−7 610
|
−9 285
|
−12 779
|
−32 165
|
−74 872
|
+16 811
|
−15 960
|
−3 088
|
+2 184
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3
|
5
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GIANELI SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 229 037 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 131 810 lei.
-
Este GIANELI SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, GIANELI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GIANELI SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor.
-
Când a fost înființată GIANELI SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GIANELI SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GIANELI SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.