CUI 14928089
NERA SRL
NERA SRL este o firmă din Orş. Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializată. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 451.9 mii lei (+78.9% față de 2024), un profit net de 38.6 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
14928089
Nr. înregistrare
J23/2047/2002
EUID
ROONRC.J23/2047/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Voluntari
Adresă
STR. EROU MIRCEA MARINESCU, NR.3
Data înregistrării
08-10-2002
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.10.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-02-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializatăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4761 - Comerţ cu amănuntul al cărţilor, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5610 - Restaurante
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5814 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7211 - Cercetare-dezvoltare în biotehnologie
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
8621 - Activităţi de asistenţă medicală generală
-
8690 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
451 922
Rezultat net
+38 587
Capitaluri proprii
−271 006
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1039 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
63 256
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 124
|
991
|
3 769
|
7 296
|
15 533
|
10 369
|
14 650
|
46 956
|
| Active circulante |
263 218
|
154 899
|
25 263
|
24 764
|
17 797
|
13 138
|
56 996
|
2 970
|
3 560
|
14 112
|
7 649
|
12 968
|
14 925
|
27 013
|
931
|
3 680
|
47 527
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
863
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 355
|
—
|
| Creanțe |
242 174
|
111 027
|
22 784
|
22 785
|
13 027
|
12 044
|
52 400
|
538
|
722
|
12 782
|
6 658
|
11 464
|
10 595
|
25 895
|
503
|
2 095
|
47 294
|
| Casa și conturi la bănci |
21 044
|
43 872
|
2 479
|
1 979
|
4 770
|
1 094
|
4 596
|
1 569
|
2 838
|
1 330
|
991
|
1 504
|
4 330
|
1 118
|
428
|
230
|
233
|
| Cheltuieli în avans |
518
|
518
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
580 855
|
447 867
|
161 619
|
160 913
|
158 947
|
158 805
|
207 021
|
160 777
|
170 536
|
155 900
|
146 681
|
139 044
|
141 031
|
152 127
|
142 431
|
142 571
|
178 727
|
| Venituri în avans |
17 143
|
17 143
|
17 143
|
17 143
|
17 143
|
24 075
|
24 075
|
17 876
|
2 155
|
—
|
—
|
4 839
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−271 006
|
−309 593
|
−153 499
|
−153 292
|
−158 293
|
−169 742
|
−174 100
|
−175 683
|
−169 131
|
−140 664
|
−138 041
|
−127 146
|
−118 810
|
−109 581
|
−131 131
|
−124 241
|
−84 244
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
451 922
|
252 549
|
—
|
12 150
|
84 411
|
124 816
|
139 769
|
182 945
|
43 109
|
66 389
|
94 571
|
51 093
|
44 366
|
65 771
|
9 230
|
14 430
|
—
|
| Venituri totale |
451 926
|
252 638
|
0
|
12 152
|
86 092
|
125 198
|
139 934
|
183 217
|
43 219
|
66 332
|
94 876
|
51 148
|
44 473
|
65 808
|
9 249
|
14 588
|
—
|
| Cheltuieli totale |
405 989
|
408 732
|
207
|
6 787
|
72 107
|
117 328
|
133 911
|
185 402
|
70 729
|
66 965
|
111 270
|
57 950
|
52 366
|
44 258
|
16 139
|
53 668
|
13
|
| Rezultat brut |
+45 937
|
−156 094
|
−207
|
+5 365
|
+13 985
|
+7 870
|
+6 023
|
−2 185
|
−27 510
|
−633
|
−16 394
|
−6 802
|
−7 893
|
+21 550
|
−6 890
|
−39 080
|
−13
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+38 587
|
−156 094
|
−207
|
+5 000
|
+11 449
|
+4 358
|
+1 583
|
−7 675
|
−28 468
|
−2 623
|
−19 231
|
−8 336
|
−9 227
|
+21 550
|
−6 890
|
−39 997
|
−563
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NERA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 451 922 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 38 587 lei.
-
Este NERA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NERA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are NERA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializată.
-
Când a fost înființată NERA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 octombrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NERA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NERA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.