CUI 14941932
PROFACTOR SRL
PROFACTOR SRL este o firmă din Orăştie, județul Hunedoara, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie. Firma este plătitoare de TVA din 2003, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.2 mii lei (+11.1% față de 2024) și un profit net de 6.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
14941932
Nr. înregistrare
J2002000792208
EUID
ROONRC.J2002000792208
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Orăştie
Adresă
STR. GHEORGHE DOJA, NR.10
Data înregistrării
15-10-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
55 188
Rezultat net
+6 318
Capitaluri proprii
−29 855
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
94
|
1 223
|
—
|
—
|
6 084
|
13 410
|
| Active circulante |
18 749
|
18 533
|
17 941
|
17 736
|
23 809
|
38 241
|
27 927
|
25 245
|
21 143
|
22 735
|
21 290
|
23 397
|
21 585
|
22 600
|
28 817
|
49 020
|
18 240
|
| Stocuri |
15 107
|
13 986
|
13 584
|
14 773
|
21 152
|
29 400
|
24 435
|
23 107
|
19 028
|
20 327
|
19 911
|
20 613
|
19 986
|
21 181
|
18 699
|
14 983
|
16 002
|
| Creanțe |
2 216
|
1 564
|
1 581
|
1 084
|
1 084
|
2 444
|
2 785
|
1 271
|
1 084
|
1 176
|
1 084
|
1 084
|
1 218
|
1 184
|
9 962
|
33 630
|
984
|
| Casa și conturi la bănci |
1 426
|
2 983
|
2 776
|
1 879
|
1 573
|
6 397
|
707
|
867
|
1 031
|
1 232
|
295
|
1 700
|
381
|
235
|
156
|
407
|
1 254
|
| Cheltuieli în avans |
720
|
388
|
534
|
408
|
202
|
74
|
741
|
11
|
33
|
—
|
31
|
—
|
1 160
|
877
|
502
|
690
|
615
|
| Datorii |
49 324
|
55 095
|
54 735
|
52 767
|
53 441
|
56 976
|
60 963
|
63 527
|
46 862
|
42 241
|
38 112
|
37 969
|
38 130
|
39 148
|
45 919
|
75 236
|
49 266
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 535
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−29 855
|
−36 174
|
−36 260
|
−34 623
|
−29 430
|
−22 196
|
−32 295
|
−38 271
|
−25 686
|
−19 506
|
−16 791
|
−14 478
|
−14 162
|
−15 671
|
−16 600
|
−19 442
|
−17 001
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
55 188
|
49 661
|
70 391
|
83 010
|
101 799
|
91 432
|
85 194
|
88 142
|
98 725
|
82 694
|
95 751
|
93 986
|
155 454
|
116 214
|
161 209
|
135 320
|
111 682
|
| Venituri totale |
55 188
|
49 661
|
70 401
|
83 010
|
105 458
|
93 953
|
86 182
|
90 163
|
98 725
|
82 694
|
95 851
|
94 039
|
155 464
|
116 218
|
161 667
|
136 866
|
119 278
|
| Cheltuieli totale |
48 567
|
49 558
|
72 038
|
85 713
|
100 264
|
81 802
|
77 775
|
101 846
|
102 629
|
82 928
|
95 289
|
91 533
|
149 645
|
115 289
|
159 623
|
135 728
|
129 359
|
| Rezultat brut |
+6 621
|
+103
|
−1 637
|
−2 703
|
+5 194
|
+12 151
|
+8 407
|
−11 683
|
−3 904
|
−234
|
+562
|
+2 506
|
+5 819
|
+929
|
+2 044
|
+1 138
|
−10 081
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 318
|
+86
|
−1 637
|
−5 193
|
+2 336
|
+10 099
|
+5 976
|
−12 585
|
−6 181
|
−2 715
|
−2 314
|
−315
|
+1 509
|
+929
|
+2 044
|
−2 087
|
−12 948
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROFACTOR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 55 188 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 318 lei.
-
Este PROFACTOR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROFACTOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are PROFACTOR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie.
-
Când a fost înființată PROFACTOR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROFACTOR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROFACTOR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.