CUI 14950604
ROCOMES SRL
ROCOMES SRL este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2007. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.6 mil. lei (−16.3% față de 2024), un profit net de 2.7 mil. lei și 47 de angajați.
Date de identificare
CUI
14950604
Nr. înregistrare
J2007000047059
EUID
ROONRC.J2007000047059
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR PETRE P. CARP, NR.13, PARCUL INDUSTRIAL EUROBUSINESS PARC ORADEA 1
Data înregistrării
18-10-2002
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.01.2007
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2410 - Producţia de metale feroase sub forme primare şi de feroaliaje
-
2431 - Tragere la rece a barelor
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2522 - Producţia de rezervoare, cisterne şi containere metalice
-
2540 - Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2561 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2562 - Fabricarea articolelor de feronerie
-
2563 - Fabricarea uneltelor
-
2591 - Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
-
2592 - Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
-
2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
-
2594 - Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
2813 - Fabricarea de pompe şi compresoare
-
2814 - Fabricarea de articole de robinetărie
-
2815 - Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză şi a elementelor mecanice de transmisie
-
2822 - Fabricarea echipamentelor de ridicat şi manipulat
-
2829 - Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
2841 - Fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
-
2897 - Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru fabricația aditivă (care utilizează tehnologia de fabricație aditivă)
-
2899 - Fabricarea altor maşini şi utilaje specifice n.c.a.
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3524 - Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
5223 - Activităţi de servicii anexe transporturilor aeriene
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
16 564 677
Rezultat net
+2 720 337
Capitaluri proprii
7 992 700
Număr mediu de salariați
47
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2593 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2593 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 645 741
|
7 648 782
|
8 335 787
|
8 693 329
|
9 154 602
|
9 901 555
|
11 196 482
|
3 746 171
|
4 019 854
|
4 351 181
|
4 228 402
|
4 133 766
|
1 839 208
|
862 180
|
747 209
|
763 287
|
813 262
|
| Active circulante |
8 927 744
|
13 312 001
|
10 306 646
|
6 398 292
|
5 776 911
|
6 178 102
|
7 468 780
|
4 654 451
|
3 122 174
|
2 791 327
|
2 367 938
|
2 699 072
|
3 423 729
|
3 640 351
|
3 512 497
|
1 934 218
|
667 954
|
| Stocuri |
300 303
|
84 093
|
245 887
|
131 033
|
101 449
|
119 865
|
121 156
|
118 754
|
127 988
|
195 412
|
198 758
|
187 893
|
362 301
|
82 100
|
91 579
|
47 847
|
42 633
|
| Creanțe |
4 758 742
|
4 334 165
|
3 532 408
|
2 736 341
|
4 039 083
|
5 273 419
|
4 472 854
|
2 341 376
|
2 799 273
|
2 362 846
|
1 457 621
|
2 140 377
|
2 465 245
|
3 149 335
|
3 292 487
|
1 812 587
|
426 600
|
| Casa și conturi la bănci |
3 868 699
|
8 893 743
|
6 528 351
|
3 530 918
|
1 636 379
|
784 818
|
2 874 770
|
2 194 321
|
194 913
|
233 069
|
711 559
|
370 802
|
596 183
|
408 916
|
128 431
|
73 784
|
198 721
|
| Cheltuieli în avans |
29 334
|
39 388
|
43 395
|
51 052
|
42 299
|
38 161
|
37 201
|
45 425
|
3 478
|
5 817
|
29 507
|
9 274
|
175 246
|
1 429
|
10 304
|
12 473
|
17 851
|
| Datorii |
6 185 728
|
9 497 379
|
2 827 642
|
2 265 582
|
3 369 231
|
5 462 008
|
9 170 590
|
4 538 985
|
5 513 044
|
6 557 137
|
2 563 075
|
3 711 683
|
2 617 790
|
1 633 790
|
1 600 963
|
1 668 732
|
1 465 532
|
| Venituri în avans |
1 424 391
|
1 803 876
|
2 314 367
|
3 059 494
|
2 970 806
|
3 375 234
|
3 863 885
|
35 418
|
35 418
|
35 218
|
32 442
|
32 442
|
31 954
|
31 954
|
32 442
|
32 621
|
32 621
|
| Capitaluri proprii |
7 992 700
|
9 698 916
|
13 543 819
|
9 817 597
|
8 633 775
|
7 280 576
|
5 667 988
|
3 871 644
|
1 597 044
|
555 970
|
4 030 330
|
3 097 987
|
2 788 439
|
2 838 216
|
2 636 605
|
1 008 625
|
914
|
| Capital subscris vărsat |
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
32 280
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
16 564 677
|
19 781 200
|
20 135 737
|
14 206 768
|
11 923 003
|
12 923 061
|
12 677 025
|
13 019 875
|
9 070 922
|
7 746 579
|
8 305 325
|
8 738 660
|
7 377 505
|
7 076 262
|
7 949 881
|
4 518 699
|
2 205 195
|
| Venituri totale |
17 248 409
|
20 341 913
|
20 616 145
|
14 813 644
|
12 503 044
|
13 441 383
|
12 905 513
|
13 072 063
|
9 100 541
|
7 844 823
|
8 492 990
|
8 791 414
|
7 937 708
|
7 307 859
|
7 885 181
|
4 453 593
|
2 230 377
|
| Cheltuieli totale |
13 986 251
|
15 371 002
|
14 585 948
|
12 074 392
|
10 931 972
|
11 508 326
|
10 727 822
|
10 335 576
|
7 831 744
|
7 754 309
|
6 934 344
|
8 250 332
|
7 697 272
|
6 765 837
|
5 927 668
|
3 248 738
|
2 378 439
|
| Rezultat brut |
+3 262 158
|
+4 970 911
|
+6 030 197
|
+2 739 252
|
+1 571 072
|
+1 933 057
|
+2 177 691
|
+2 736 487
|
+1 268 797
|
+90 514
|
+1 558 646
|
+541 082
|
+240 436
|
+542 022
|
+1 957 513
|
+1 204 855
|
−148 062
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 720 337
|
+4 204 724
|
+5 227 473
|
+2 320 321
|
+1 353 199
|
+1 612 588
|
+1 796 345
|
+2 274 599
|
+1 041 075
|
+45 615
|
+1 287 556
|
+422 159
|
+176 268
|
+429 846
|
+1 627 980
|
+1 007 710
|
−157 216
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
47
|
43
|
45
|
48
|
48
|
44
|
41
|
41
|
42
|
39
|
37
|
33
|
32
|
30
|
25
|
21
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROCOMES SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 16 564 677 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 720 337 lei.
-
Este ROCOMES SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROCOMES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are ROCOMES SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată ROCOMES SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 2007.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROCOMES SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROCOMES SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.