CUI 14970253
REDIX SRL
REDIX SRL este o firmă din Bălan, județul Sălaj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2002, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 27.9 mii lei (−22.7% față de 2024) și un profit net de 18.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
14970253
Nr. înregistrare
J31/313/2002
EUID
ROONRC.J31/313/2002
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Bălan
Adresă
BĂLAN, Nr. 103, C.P. 457025
Data înregistrării
29-10-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.10.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
3514 - Comercializarea energiei electrice
-
3523 - Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
27 940
Rezultat net
+18 903
Capitaluri proprii
26 396
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 426
|
9 255
|
| Active circulante |
30 688
|
38 702
|
30 354
|
36 316
|
50 327
|
65 792
|
46 349
|
48 006
|
31 400
|
38 916
|
37 915
|
42 117
|
38 146
|
43 532
|
23 728
|
8 674
|
2 126
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 040
|
—
|
—
|
67
|
218
|
218
|
1 601
|
1 601
|
| Creanțe |
265
|
268
|
7 140
|
6 069
|
1 204
|
7 497
|
—
|
2 326
|
—
|
—
|
532
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
230
|
| Casa și conturi la bănci |
30 423
|
38 434
|
23 214
|
30 247
|
49 123
|
58 295
|
46 349
|
45 680
|
31 400
|
37 876
|
37 383
|
42 117
|
38 079
|
43 314
|
23 510
|
7 073
|
295
|
| Datorii |
4 292
|
7 209
|
3 701
|
2 899
|
964
|
8 565
|
1 431
|
2 998
|
861
|
1 133
|
897
|
2 352
|
1 117
|
8 960
|
4 691
|
3 664
|
8 420
|
| Capitaluri proprii |
26 396
|
31 493
|
26 653
|
33 417
|
49 363
|
57 227
|
44 918
|
45 008
|
30 539
|
37 783
|
37 018
|
39 765
|
37 029
|
34 572
|
19 037
|
9 436
|
2 961
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
27 940
|
36 150
|
19 860
|
22 818
|
27 773
|
42 120
|
37 459
|
42 362
|
38 169
|
6 770
|
6 700
|
11 260
|
14 120
|
24 916
|
39 639
|
21 665
|
7 810
|
| Venituri totale |
28 085
|
36 151
|
19 860
|
22 818
|
27 800
|
45 541
|
37 459
|
42 362
|
38 171
|
6 770
|
7 454
|
11 261
|
14 120
|
24 916
|
39 902
|
21 853
|
7 811
|
| Cheltuieli totale |
5 351
|
7 551
|
6 733
|
7 593
|
7 431
|
5 425
|
8 507
|
6 622
|
10 037
|
5 802
|
9 976
|
8 187
|
10 987
|
5 676
|
27 877
|
12 931
|
13 530
|
| Rezultat brut |
+22 734
|
+28 600
|
+13 127
|
+15 225
|
+20 369
|
+40 116
|
+28 952
|
+35 740
|
+28 134
|
+968
|
−2 522
|
+3 074
|
+3 133
|
+19 240
|
+12 025
|
+8 922
|
−5 719
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+18 903
|
+23 840
|
+10 737
|
+14 554
|
+19 635
|
+38 810
|
+27 828
|
+34 469
|
+26 989
|
+765
|
−2 746
|
+2 736
|
+2 457
|
+15 535
|
+9 601
|
+6 475
|
−7 186
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut REDIX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 27 940 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 18 903 lei.
-
Este REDIX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, REDIX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are REDIX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată REDIX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către REDIX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește REDIX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.