CUI 15021540
RAY CONSTRUCT SRL
RAY CONSTRUCT SRL este o firmă din Blejoi, județul Prahova, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.8 mil. lei (+30.3% față de 2024), un profit net de 421.1 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
15021540
Nr. înregistrare
J2002001300293
EUID
ROONRC.J2002001300293
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Blejoi
Adresă
STR. ANGHEL SALIGNY, NR.21
Data înregistrării
19-11-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.11.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2002
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului
-
2221 - Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor şi profilelor din material plastic
-
2222 - Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2351 - Fabricarea cimentului
-
2352 - Fabricarea varului și ipsosului
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
2562 - Fabricarea articolelor de feronerie
-
2563 - Fabricarea uneltelor
-
2592 - Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3513 - Transportul energiei electrice
-
3514 - Distribuţia energiei electrice
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
3530 - Furnizarea de abur şi aer condiţionat
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7740 - Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
-
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
-
9529 - Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 790 059
Rezultat net
+421 083
Capitaluri proprii
4 750 524
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 987 367
|
8 870 946
|
9 786 833
|
9 205 150
|
633 806
|
697 881
|
790 744
|
799 236
|
858 069
|
916 902
|
907 564
|
455 565
|
545 301
|
0
|
59 959
|
225 409
|
453 333
|
| Active circulante |
1 022 606
|
840 755
|
2 643 219
|
424 761
|
3 165 312
|
2 663 928
|
2 298 417
|
1 910 880
|
1 381 790
|
889 185
|
798 789
|
1 137 020
|
1 102 124
|
1 521 594
|
1 855 524
|
1 910 813
|
1 988 906
|
| Stocuri |
96 714
|
142 616
|
1 105 501
|
326 386
|
714 847
|
708 704
|
346 466
|
257 016
|
255 134
|
339 075
|
246 152
|
716 438
|
92 889
|
185 411
|
340 931
|
351 292
|
273 615
|
| Creanțe |
896 686
|
680 964
|
1 264 215
|
92 650
|
2 419 741
|
1 955 145
|
1 931 125
|
1 618 593
|
1 119 145
|
545 220
|
545 225
|
413 322
|
1 002 144
|
1 332 807
|
1 513 679
|
1 554 120
|
1 710 554
|
| Casa și conturi la bănci |
29 206
|
17 175
|
273 503
|
5 725
|
30 724
|
79
|
20 826
|
35 271
|
7 511
|
4 890
|
7 412
|
7 260
|
7 091
|
3 376
|
914
|
5 401
|
4 737
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
| Datorii |
3 390 808
|
4 321 207
|
7 087 886
|
6 131 843
|
516 120
|
516 316
|
472 439
|
488 838
|
713 213
|
809 163
|
720 701
|
1 272 952
|
1 237 049
|
1 673 759
|
1 898 799
|
2 131 979
|
2 158 620
|
| Venituri în avans |
868 641
|
1 061 053
|
1 279 336
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
66 428
|
66 428
|
66 425
|
66 430
|
66 427
|
| Capitaluri proprii |
4 750 524
|
4 329 441
|
4 062 830
|
3 498 068
|
3 282 998
|
2 845 493
|
2 616 722
|
2 221 278
|
1 526 646
|
996 924
|
985 652
|
319 633
|
373 948
|
−188 593
|
−19 741
|
−32 187
|
247 192
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
435 894
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 790 059
|
2 140 941
|
1 689 158
|
1 051 698
|
933 918
|
712 854
|
878 253
|
884 068
|
980 073
|
467 761
|
549 984
|
347 970
|
590 037
|
779 871
|
1 242 765
|
1 017 385
|
2 224 380
|
| Venituri totale |
2 998 794
|
2 363 186
|
1 766 719
|
1 075 417
|
934 044
|
738 156
|
879 352
|
1 065 492
|
979 983
|
467 568
|
549 847
|
377 687
|
770 899
|
776 331
|
1 247 472
|
1 017 674
|
2 263 117
|
| Cheltuieli totale |
2 498 314
|
2 218 319
|
1 188 623
|
851 625
|
488 279
|
503 128
|
474 839
|
352 939
|
440 263
|
454 118
|
395 169
|
402 002
|
749 109
|
922 890
|
1 225 329
|
1 274 843
|
2 239 515
|
| Rezultat brut |
+500 480
|
+144 867
|
+578 096
|
+223 792
|
+445 765
|
+235 028
|
+404 513
|
+712 553
|
+539 720
|
+13 450
|
+154 678
|
−24 315
|
+21 790
|
−146 559
|
+22 143
|
−257 169
|
+23 602
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+421 083
|
+121 688
|
+564 762
|
+215 162
|
+437 505
|
+228 956
|
+397 475
|
+701 908
|
+529 919
|
+11 271
|
+154 613
|
−24 315
|
+21 790
|
−146 559
|
+22 143
|
−271 288
|
+9 795
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
9
|
7
|
8
|
8
|
8
|
8
|
11
|
10
|
10
|
10
|
20
|
26
|
26
|
26
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RAY CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 790 059 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 421 083 lei.
-
Este RAY CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RAY CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2002.
-
Ce cod CAEN principal are RAY CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RAY CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 noiembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAY CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAY CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.