CUI 15025208

ROMDESIGN SRL

ROMDESIGN SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2002 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.8 mil. lei (−8.8% față de 2024), un profit net de 12.9 mii lei și 2 angajați.

În dizolvare sau insolvență

Date de identificare

CUI

15025208

Nr. înregistrare

J12/2311/2002

EUID

ROONRC.J12/2311/2002

Formă juridică

SRL

Județ

Cluj

Localitate

Cluj-Napoca

Adresă

STR. LUNII, NR.2A, ET.MEZANIN+ETAJ TEHNIC, AP.BIROU 1

Data înregistrării

20-11-2002

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 20.11.2002

Stare la Registrul Comerțului

lichidare

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 25-11-2002

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Lichidator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară

  • 4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.

  • 4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri

  • 4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide

  • 4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

  • 6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

  • 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate

  • 7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii

  • 7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−8.8%

7 761 499

Rezultat net

−94.9%

+12 921

Capitaluri proprii

+0.1%

13 428 333

Număr mediu de salariați

+100.0%

2

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ROMDESIGN SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 7 761 499 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 921 lei.

Este ROMDESIGN SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMDESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 noiembrie 2002.

Ce cod CAEN principal are ROMDESIGN SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Când a fost înființată ROMDESIGN SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2002.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ROMDESIGN SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ROMDESIGN SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit