CUI 15038844
PROFATECH SRL
PROFATECH SRL este o firmă din Chibed, județul Mureș, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 239.8 mii lei (+352.4% față de 2024) și un profit net de 181.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
15038844
Nr. înregistrare
J2002000994268
EUID
ROONRC.J2002000994268
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Chibed
Adresă
417/A
Data înregistrării
26-11-2002
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 18.04.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
239 795
Rezultat net
+181 322
Capitaluri proprii
189 738
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7490 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
28 536
|
31 465
|
34 773
|
37 990
|
41 253
|
35 896
|
37 733
|
39 570
|
42 178
|
43 244
|
40 767
|
44 027
|
46 122
|
49 735
|
54 417
|
54 417
|
43 578
|
| Active circulante |
173 710
|
37 836
|
18 923
|
40 901
|
42 431
|
49 453
|
39 387
|
15 683
|
7 224
|
5 654
|
10 359
|
8 604
|
14 169
|
24 936
|
64 394
|
41 537
|
63 212
|
| Stocuri |
—
|
467
|
—
|
—
|
781
|
8 586
|
8 586
|
8 586
|
5 041
|
4 233
|
5 008
|
7 453
|
11 956
|
22 038
|
27 830
|
6 179
|
21 371
|
| Creanțe |
80 775
|
2 046
|
6 236
|
898
|
334
|
367
|
3 310
|
267
|
23
|
425
|
742
|
1 146
|
2 212
|
2 212
|
33 776
|
33 385
|
24 825
|
| Casa și conturi la bănci |
92 935
|
35 323
|
12 687
|
40 003
|
41 316
|
40 500
|
27 491
|
6 830
|
2 160
|
996
|
4 609
|
5
|
1
|
686
|
2 788
|
1 973
|
17 016
|
| Cheltuieli în avans |
502
|
41
|
28
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 740
|
3 740
|
4 295
|
| Datorii |
13 010
|
109
|
2 862
|
19 758
|
2 819
|
5 848
|
26 575
|
30 286
|
40 097
|
43 506
|
54 208
|
53 995
|
49 686
|
49 890
|
84 528
|
53 974
|
71 509
|
| Capitaluri proprii |
189 738
|
69 233
|
50 862
|
59 133
|
80 865
|
79 501
|
50 545
|
24 967
|
9 305
|
5 392
|
−3 082
|
−1 364
|
10 605
|
24 781
|
38 023
|
45 720
|
39 576
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
239 795
|
53 007
|
45 384
|
37 958
|
42 163
|
57 320
|
51 084
|
41 600
|
18 635
|
27 899
|
24 523
|
37 007
|
14 862
|
20 841
|
25 881
|
50 975
|
255 012
|
| Venituri totale |
239 797
|
53 010
|
45 384
|
47 959
|
42 166
|
57 320
|
51 086
|
41 601
|
18 636
|
28 768
|
24 523
|
37 028
|
16 962
|
20 861
|
26 055
|
62 384
|
255 312
|
| Cheltuieli totale |
23 927
|
33 397
|
53 655
|
37 759
|
39 546
|
27 028
|
23 976
|
24 690
|
14 164
|
23 819
|
25 506
|
47 884
|
30 811
|
34 103
|
33 752
|
44 350
|
223 299
|
| Rezultat brut |
+215 870
|
+19 613
|
−8 271
|
+10 200
|
+2 620
|
+30 292
|
+27 110
|
+16 911
|
+4 472
|
+4 949
|
−983
|
−10 856
|
−13 849
|
−13 242
|
−7 697
|
+18 034
|
+32 013
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+181 322
|
+17 675
|
−8 271
|
+8 768
|
+1 364
|
+28 956
|
+25 578
|
+15 662
|
+3 913
|
+4 111
|
−1 718
|
−11 968
|
−14 176
|
−13 242
|
−7 697
|
+14 784
|
+26 517
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROFATECH SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 239 795 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 181 322 lei.
-
Este PROFATECH SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PROFATECH SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PROFATECH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a..
-
Când a fost înființată PROFATECH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROFATECH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROFATECH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.