CUI 15089686
CETAS SRL
CETAS SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2002. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 153.9 mii lei (+56.9% față de 2015), un profit net de 68.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15089686
Nr. înregistrare
J40/13242/2002
EUID
ROONRC.J40/13242/2002
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
SOS. IANCULUI, NR.10, BL.114B, SC.B, ET.11, AP.94
Data înregistrării
13-12-2002
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 13.12.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 27-05-2019
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2016
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
153 944
Rezultat net
+68 556
Capitaluri proprii
170 488
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||
| Active imobilizate |
61 953
|
60 225
|
57 758
|
50 000
|
298
|
1 190
|
2 083
|
14 758
|
| Active circulante |
133 820
|
180 041
|
354 545
|
314 311
|
379 708
|
340 495
|
241 361
|
221 565
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
40 289
|
34 697
|
145 343
|
79 656
|
68 370
|
64 075
|
799
|
143 029
|
| Casa și conturi la bănci |
93 531
|
145 344
|
209 202
|
234 655
|
311 338
|
276 420
|
240 562
|
78 536
|
| Cheltuieli în avans |
21
|
21
|
65
|
18
|
16
|
85
|
8
|
49
|
| Datorii |
25 306
|
128 355
|
37 978
|
22 113
|
18 243
|
52 717
|
126 456
|
104 329
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
170 488
|
111 932
|
374 390
|
342 216
|
361 779
|
289 053
|
116 996
|
132 043
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2015
153 944
|
98 091
|
173 083
|
174 668
|
190 642
|
359 955
|
209 997
|
258 221
|
| Venituri totale |
157 209
|
102 429
|
181 960
|
177 561
|
193 108
|
363 269
|
213 171
|
260 691
|
| Cheltuieli totale |
87 069
|
94 810
|
91 197
|
119 071
|
114 588
|
85 311
|
98 248
|
142 776
|
| Rezultat brut |
+70 140
|
+7 619
|
+90 763
|
+58 490
|
+78 520
|
+277 958
|
+114 923
|
+117 915
|
| Rezultat net |
Față de 2015
+68 556
|
+4 602
|
+85 337
|
+53 163
|
+72 726
|
+267 060
|
+95 003
|
+110 050
|
| Alte date | ||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2015
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CETAS SRL în 2016?
-
Bilanțul pe 2016 arată o cifră de afaceri netă de 153 944 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 68 556 lei.
-
Este CETAS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CETAS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CETAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată CETAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2002.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2016 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CETAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CETAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.