CUI 15114704
ROM FLOAT S.R.L.
ROM FLOAT S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 3230 - Fabricarea articolelor pentru sport. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o pierdere netă de 81.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
15114704
Nr. înregistrare
J12/10/2003
EUID
ROONRC.J12/10/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, BL.LAMA D, AP.24
Data înregistrării
08-01-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.01.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3230 - Fabricarea articolelor pentru sportCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−81 369
Capitaluri proprii
−406 749
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3230 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
155
|
387
|
4 402
|
4 635
|
4 486
|
5 751
|
7 223
|
8 694
|
| Active circulante |
4 751
|
314 311
|
314 859
|
310 096
|
309 708
|
309 731
|
317 183
|
316 694
|
316 682
|
316 526
|
316 616
|
312 742
|
351 158
|
364 479
|
440 799
|
317 667
|
364 109
|
| Stocuri |
—
|
236 409
|
236 409
|
236 408
|
236 409
|
236 409
|
243 948
|
43 860
|
43 860
|
43 860
|
43 844
|
43 859
|
261 518
|
272 075
|
333 467
|
224 149
|
248 770
|
| Creanțe |
851
|
73 580
|
73 478
|
73 405
|
73 284
|
73 223
|
73 153
|
272 807
|
272 735
|
272 616
|
272 719
|
268 165
|
89 334
|
92 273
|
104 753
|
91 348
|
105 936
|
| Casa și conturi la bănci |
3 900
|
4 322
|
4 972
|
283
|
15
|
99
|
82
|
27
|
87
|
50
|
53
|
718
|
306
|
131
|
2 579
|
2 170
|
9 403
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
1 552
|
—
|
—
|
| Datorii |
411 500
|
641 243
|
641 243
|
636 043
|
634 693
|
634 393
|
633 943
|
633 045
|
632 646
|
631 846
|
630 545
|
624 703
|
637 206
|
632 632
|
701 751
|
572 400
|
571 941
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−406 749
|
−325 380
|
−324 832
|
−324 395
|
−323 433
|
−323 110
|
−315 208
|
−314 799
|
−314 412
|
−313 613
|
−311 990
|
−306 007
|
−279 861
|
−262 115
|
−253 649
|
−247 510
|
−199 138
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
27 678
|
107 797
|
24 237
|
25 750
|
78 419
|
72 140
|
149 300
|
| Venituri totale |
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
27 678
|
107 798
|
29 575
|
31 763
|
85 183
|
79 819
|
186 095
|
| Cheltuieli totale |
81 370
|
548
|
437
|
962
|
323
|
7 904
|
408
|
389
|
799
|
1 623
|
32 832
|
130 708
|
46 485
|
40 229
|
91 323
|
124 965
|
227 409
|
| Rezultat brut |
−81 369
|
−548
|
−437
|
−961
|
−323
|
−7 903
|
−408
|
−388
|
−799
|
−1 623
|
−5 154
|
−22 910
|
−16 910
|
−8 466
|
−6 140
|
−45 146
|
−41 314
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−81 369
|
−548
|
−437
|
−961
|
−323
|
−7 903
|
−408
|
−388
|
−799
|
−1 623
|
−5 984
|
−26 145
|
−17 747
|
−8 466
|
−6 140
|
−48 371
|
−47 457
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
3
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este ROM FLOAT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ROM FLOAT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROM FLOAT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3230 - Fabricarea articolelor pentru sport.
-
Când a fost înființată ROM FLOAT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2003.
-
Unde are sediul ROM FLOAT S.R.L.?
-
Sediul firmei ROM FLOAT S.R.L. (CUI 15114704) este în STR. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, BL.LAMA D, AP.24, Cluj-Napoca, județul Cluj.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROM FLOAT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROM FLOAT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.