CUI 15121809
QUICK POINT SRL
QUICK POINT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.6 mil. lei (+5.8% față de 2024), un profit net de 165.9 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
15121809
Nr. înregistrare
J2003000027121
EUID
ROONRC.J2003000027121
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. LOMBULUI, NR.2-4, SC.3, ET.RETRAS, AP.81
Data înregistrării
10-01-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.01.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-01-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamenteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 577 682
Rezultat net
+165 925
Capitaluri proprii
478 011
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
38 517
|
107 423
|
166 438
|
185 557
|
201 052
|
129 708
|
90 552
|
99 172
|
16 482
|
13 011
|
7 923
|
17 602
|
29 918
|
58 673
|
88 908
|
122 485
|
113 081
|
| Active circulante |
767 497
|
1 059 222
|
735 017
|
487 185
|
526 789
|
327 247
|
307 806
|
387 062
|
251 713
|
111 406
|
84 158
|
689 739
|
696 016
|
648 076
|
523 341
|
347 606
|
425 794
|
| Stocuri |
424 981
|
656 863
|
427 406
|
364 086
|
385 744
|
301 445
|
315 836
|
283 294
|
123 488
|
25 052
|
28 464
|
668 733
|
530 540
|
456 931
|
309 047
|
226 842
|
250 767
|
| Creanțe |
184 081
|
212 974
|
159 479
|
102 223
|
184 318
|
135 382
|
137 062
|
97 077
|
75 041
|
66 422
|
17 824
|
9 889
|
155 039
|
164 221
|
193 318
|
115 523
|
223 758
|
| Casa și conturi la bănci |
158 435
|
189 385
|
148 132
|
20 876
|
−43 273
|
−109 580
|
−145 092
|
6 691
|
53 184
|
19 932
|
37 870
|
11 117
|
10 437
|
26 924
|
20 976
|
5 241
|
−48 731
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 002
|
1 586
|
1 661
|
2 258
|
7 256
|
| Datorii |
328 003
|
484 297
|
432 940
|
258 186
|
382 239
|
225 107
|
236 714
|
336 704
|
246 187
|
269 889
|
275 682
|
838 747
|
736 991
|
701 066
|
596 396
|
345 963
|
432 678
|
| Capitaluri proprii |
478 011
|
682 348
|
468 515
|
414 556
|
345 602
|
231 848
|
161 644
|
149 530
|
22 008
|
−145 472
|
−183 601
|
−131 406
|
−10 055
|
7 269
|
17 514
|
126 386
|
113 453
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 577 682
|
1 490 788
|
1 297 190
|
1 389 076
|
1 424 994
|
1 120 169
|
1 020 161
|
795 316
|
648 179
|
552 644
|
316 942
|
119 511
|
233 994
|
181 986
|
148 582
|
264 475
|
269 025
|
| Venituri totale |
1 583 510
|
1 510 922
|
1 321 402
|
1 408 519
|
1 435 542
|
1 127 531
|
1 034 877
|
825 118
|
672 865
|
618 430
|
359 600
|
244 272
|
273 013
|
216 236
|
159 669
|
323 076
|
277 397
|
| Cheltuieli totale |
1 380 869
|
1 494 226
|
1 226 610
|
1 188 882
|
1 227 491
|
998 817
|
989 146
|
688 566
|
598 472
|
572 982
|
401 272
|
358 816
|
282 691
|
226 481
|
268 541
|
304 042
|
234 184
|
| Rezultat brut |
+202 641
|
+16 696
|
+94 792
|
+219 637
|
+208 051
|
+128 714
|
+45 731
|
+136 552
|
+74 393
|
+45 448
|
−41 672
|
−114 544
|
−9 678
|
−10 245
|
−108 872
|
+19 034
|
+43 213
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+165 925
|
+3 107
|
+81 631
|
+207 779
|
+193 816
|
+118 156
|
+35 478
|
+128 337
|
+67 680
|
+38 129
|
−52 195
|
−121 351
|
−17 324
|
−10 245
|
−108 872
|
+12 933
|
+36 254
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
—
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut QUICK POINT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 577 682 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 165 925 lei.
-
Este QUICK POINT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, QUICK POINT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 ianuarie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are QUICK POINT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente.
-
Când a fost înființată QUICK POINT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către QUICK POINT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește QUICK POINT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.