CUI 15134256
CIMVAL SRL
CIMVAL SRL este o firmă din Orş. Călimăneşti, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4312 - Lucrări de pregătire a terenului. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (+361.4% față de 2024), un profit net de 1.6 mil. lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
15134256
Nr. înregistrare
J2003000019380
EUID
ROONRC.J2003000019380
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Orş. Călimăneşti
Adresă
STR. CRIŞAN, NR.52
Data înregistrării
17-01-2003
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 03.02.2016
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4312 - Lucrări de pregătire a terenuluiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 483 516
Rezultat net
+1 602 245
Capitaluri proprii
1 603 653
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
589 912
|
266 895
|
60 067
|
66 661
|
75 374
|
161 701
|
128 606
|
134 541
|
16 949
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 636 770
|
53 119
|
25 232
|
115 515
|
457 341
|
322 624
|
448 682
|
153 451
|
34 727
|
31 386
|
—
|
| Creanțe |
1 007 879
|
137
|
1 362
|
12 989
|
40 542
|
124 177
|
68 342
|
—
|
10 000
|
7 050
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
628 891
|
52 982
|
23 870
|
102 526
|
416 799
|
198 447
|
380 340
|
153 451
|
24 727
|
24 336
|
—
|
| Datorii |
623 029
|
43 106
|
52 785
|
127 493
|
118 037
|
220 933
|
9 960
|
9 124
|
1 595
|
1 199
|
0
|
| Capitaluri proprii |
1 603 653
|
276 908
|
32 514
|
54 683
|
414 678
|
263 392
|
567 328
|
278 868
|
50 081
|
30 187
|
—
|
| Capital subscris vărsat |
6 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
250
|
250
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 483 516
|
538 272
|
109 947
|
201 350
|
403 905
|
568 724
|
403 879
|
285 228
|
67 976
|
50 450
|
0
|
| Venituri totale |
2 483 517
|
538 291
|
109 947
|
201 350
|
487 919
|
568 939
|
403 879
|
285 228
|
67 976
|
50 450
|
0
|
| Cheltuieli totale |
575 216
|
210 053
|
130 760
|
154 083
|
331 754
|
448 222
|
110 035
|
48 634
|
46 043
|
18 999
|
—
|
| Rezultat brut |
+1 908 301
|
+328 238
|
−20 813
|
+47 267
|
+156 165
|
+120 717
|
+293 844
|
+236 594
|
+21 933
|
+31 451
|
0
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 602 245
|
+275 713
|
−22 169
|
+45 253
|
+151 286
|
+116 064
|
+288 460
|
+228 037
|
+19 894
|
+29 937
|
0
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
1
|
3
|
4
|
7
|
1
|
1
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CIMVAL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 483 516 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 602 245 lei.
-
Este CIMVAL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CIMVAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019.
-
Ce cod CAEN principal are CIMVAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4312 - Lucrări de pregătire a terenului.
-
Când a fost înființată CIMVAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CIMVAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CIMVAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.