CUI 15145735
TOMIS DEVELOPMENT SRL
TOMIS DEVELOPMENT SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.7 mii lei (−99.4% față de 2024), o pierdere netă de 74.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15145735
Nr. înregistrare
J2003000608137
EUID
ROONRC.J2003000608137
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. VERONA, NR.2, BIROU 13. MEZANIN, BL.B, SC.4+5
Data înregistrării
23-01-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.01.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 24-01-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare propriiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 747
Rezultat net
−74 634
Capitaluri proprii
−9 666 276
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6811 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 615 227
|
4 643 889
|
4 672 602
|
4 750 767
|
4 960 970
|
5 529 937
|
5 849 838
|
7 526 444
|
5 622 010
|
9 419 526
|
11 726 772
|
12 415 239
|
9 943 788
|
12 220 604
|
13 610 964
|
13 617 654
|
11 580 485
|
| Active circulante |
2 083 487
|
2 834 851
|
3 286 616
|
3 840 597
|
4 479 833
|
4 981 071
|
5 273 154
|
6 339 083
|
12 283 687
|
17 075 790
|
25 076 150
|
29 562 362
|
34 944 426
|
41 674 036
|
48 560 171
|
66 425 142
|
87 341 982
|
| Stocuri |
228 857
|
228 857
|
228 857
|
228 857
|
414 926
|
414 926
|
473 517
|
759 709
|
7 152 627
|
9 429 613
|
16 502 798
|
16 052 063
|
19 536 343
|
24 705 817
|
32 856 525
|
52 296 468
|
73 243 204
|
| Creanțe |
1 845 815
|
2 416 035
|
2 578 967
|
3 415 815
|
3 631 216
|
4 201 753
|
4 609 102
|
5 434 778
|
4 647 381
|
6 518 554
|
8 194 666
|
13 277 939
|
15 181 613
|
16 752 973
|
15 653 349
|
13 191 925
|
11 608 782
|
| Casa și conturi la bănci |
8 815
|
189 959
|
478 792
|
195 925
|
433 691
|
364 392
|
190 535
|
144 596
|
483 679
|
1 117 199
|
368 261
|
204 868
|
198 978
|
187 754
|
22 805
|
909 257
|
2 218 839
|
| Cheltuieli în avans |
3 963
|
4 156
|
3 953
|
4 133
|
2 636
|
2 858
|
3 356
|
14 714
|
5 382
|
5 919
|
6 619
|
6 156
|
10 885
|
3 178
|
5 829
|
3 091
|
428 344
|
| Datorii |
16 368 953
|
17 075 858
|
18 428 846
|
19 070 365
|
19 825 608
|
21 230 804
|
21 856 904
|
23 889 881
|
27 228 174
|
30 874 284
|
42 460 783
|
48 214 180
|
53 227 996
|
59 208 413
|
67 017 208
|
80 414 892
|
105 889 822
|
| Capitaluri proprii |
−9 666 276
|
−9 592 962
|
−10 465 675
|
−10 474 868
|
−10 382 169
|
−10 716 938
|
−10 730 556
|
−10 009 640
|
−9 317 095
|
−4 373 049
|
−5 651 242
|
−6 230 423
|
−8 328 897
|
−5 310 595
|
−4 840 244
|
−369 005
|
−6 539 011
|
| Capital subscris vărsat |
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
2 580 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 747
|
984 015
|
395 830
|
3 837 423
|
5 001 514
|
4 017 538
|
3 992 789
|
5 091 496
|
4 014 907
|
9 875 745
|
3 649 558
|
2 795 889
|
3 692 713
|
10 131 347
|
17 583 023
|
31 789 134
|
34 798 084
|
| Venituri totale |
70 376
|
1 054 566
|
495 082
|
3 777 744
|
5 150 121
|
4 187 905
|
4 504 540
|
3 828 983
|
2 904 175
|
9 144 552
|
6 681 546
|
5 047 814
|
2 095 741
|
6 609 223
|
3 064 260
|
16 528 186
|
37 117 051
|
| Cheltuieli totale |
145 010
|
137 819
|
485 889
|
3 870 443
|
4 749 672
|
4 174 287
|
5 225 456
|
4 355 362
|
7 480 044
|
7 767 797
|
6 045 312
|
3 647 453
|
4 922 614
|
6 818 221
|
7 977 151
|
10 344 310
|
34 930 750
|
| Rezultat brut |
−74 634
|
+916 747
|
+9 193
|
−92 699
|
+400 449
|
+13 618
|
−720 916
|
−526 379
|
−4 575 869
|
+1 376 755
|
+636 234
|
+1 400 361
|
−2 826 873
|
−208 998
|
−4 912 891
|
+6 183 876
|
+2 186 301
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−74 634
|
+872 713
|
+9 193
|
−92 699
|
+334 768
|
+13 618
|
−720 916
|
−540 441
|
−4 575 869
|
+1 376 755
|
+636 234
|
+1 400 361
|
−2 826 873
|
−208 998
|
−4 912 891
|
+6 170 006
|
+2 178 968
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
3
|
3
|
2
|
6
|
8
|
10
|
15
|
23
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TOMIS DEVELOPMENT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 747 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 74 634 lei.
-
Este TOMIS DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TOMIS DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 ianuarie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are TOMIS DEVELOPMENT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii.
-
Când a fost înființată TOMIS DEVELOPMENT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TOMIS DEVELOPMENT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TOMIS DEVELOPMENT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.