CUI 15157861
MICCOM S.R.L.
MICCOM S.R.L. este o firmă din Zurbaua, județul Ilfov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 565.6 mii lei (+45.5% față de 2024), o pierdere netă de 64.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15157861
Nr. înregistrare
J23/121/2003
EUID
ROONRC.J23/121/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Zurbaua
Adresă
STR. GHIOCEILOR, NR.93
Data înregistrării
28-01-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1083 - Prelucrarea ceaiului şi cafelei
-
4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5610 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
8220 - Activităţi ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
565 616
Rezultat net
−64 418
Capitaluri proprii
−693 122
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
131 165
|
115 784
|
28 631
|
28 631
|
28 631
|
28 631
|
28 631
|
21 417
|
21 417
|
21 417
|
21 417
|
21 417
|
31 863
|
57 627
|
35 241
|
17 673
|
| Active circulante |
216 502
|
168 606
|
76 527
|
260 240
|
120 882
|
106 682
|
89 962
|
119 299
|
116 807
|
155 359
|
95 329
|
99 636
|
119 236
|
158 322
|
189 151
|
272 865
|
| Stocuri |
77 276
|
104 747
|
51 929
|
191 074
|
96 585
|
94 617
|
82 339
|
110 468
|
103 540
|
146 692
|
86 435
|
90 209
|
108 157
|
152 134
|
181 985
|
268 397
|
| Creanțe |
69 213
|
45 795
|
−41 949
|
59 014
|
7 704
|
7 333
|
7 082
|
6 682
|
7 643
|
7 684
|
7 459
|
6 449
|
5 185
|
1 953
|
94
|
9
|
| Casa și conturi la bănci |
70 013
|
18 064
|
66 547
|
10 152
|
16 593
|
4 732
|
541
|
2 149
|
5 624
|
983
|
1 435
|
2 978
|
5 894
|
4 235
|
7 072
|
4 459
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
26 901
|
26 901
|
26 901
|
26 901
|
21 493
|
2 762
|
—
|
2 762
|
2 762
|
| Datorii |
1 040 789
|
913 095
|
679 046
|
749 210
|
559 573
|
471 930
|
403 717
|
389 613
|
385 340
|
345 714
|
282 423
|
261 168
|
228 275
|
261 859
|
246 712
|
279 028
|
| Capitaluri proprii |
−693 122
|
−628 705
|
−573 888
|
−460 339
|
−410 060
|
−336 617
|
−285 124
|
−221 996
|
−220 215
|
−142 037
|
−138 776
|
−118 622
|
−74 414
|
−45 910
|
−19 558
|
14 272
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
565 616
|
388 680
|
275 600
|
230 065
|
225 758
|
199 751
|
209 034
|
234 535
|
177 013
|
195 736
|
188 261
|
217 998
|
213 733
|
186 871
|
196 612
|
226 224
|
| Venituri totale |
566 094
|
388 680
|
275 600
|
230 065
|
225 758
|
199 751
|
209 034
|
234 640
|
177 065
|
196 745
|
188 261
|
217 998
|
214 361
|
186 871
|
198 482
|
226 224
|
| Cheltuieli totale |
619 003
|
437 154
|
370 943
|
278 209
|
296 944
|
249 347
|
252 698
|
234 074
|
253 473
|
194 134
|
202 779
|
256 181
|
242 865
|
213 224
|
227 637
|
247 230
|
| Rezultat brut |
−52 909
|
−48 474
|
−95 343
|
−48 144
|
−71 186
|
−49 596
|
−43 664
|
+566
|
−76 408
|
+2 611
|
−14 518
|
−38 183
|
−28 504
|
−26 353
|
−29 155
|
−21 006
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−64 418
|
−54 817
|
−98 099
|
−50 279
|
−73 443
|
−51 494
|
−45 755
|
−1 779
|
−78 178
|
−3 261
|
−20 154
|
−44 208
|
−28 504
|
−26 353
|
−34 030
|
−25 339
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
8
|
8
|
8
|
7
|
—
|
9
|
6
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MICCOM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 565 616 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 64 418 lei.
-
Este MICCOM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MICCOM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are MICCOM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată MICCOM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MICCOM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MICCOM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.