CUI 15198489
MARBLE CONSTRUCT SRL
MARBLE CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 105.3 mii lei (−52.5% față de 2024), un profit net de 22.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15198489
Nr. înregistrare
J2003001892403
EUID
ROONRC.J2003001892403
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. MONTANA, NR.28
Data înregistrării
11-02-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9630 - Activități de pompe funebre și similare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
105 300
Rezultat net
+22 863
Capitaluri proprii
23 103
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 704
|
2 324
|
2 944
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
390
|
390
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
51 255
|
54 123
|
111 541
|
140 270
|
11 355
|
7 126
|
5 205
|
1 839
|
903
|
3 035
|
2 310
|
20 509
|
16 175
|
11 836
|
3 354
|
6 301
|
4 384
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
19 706
|
16 127
|
11 447
|
2 844
|
4 843
|
3 058
|
| Creanțe |
40 827
|
28 725
|
90 390
|
90 390
|
390
|
390
|
390
|
390
|
390
|
390
|
390
|
431
|
—
|
5
|
—
|
1 129
|
557
|
| Casa și conturi la bănci |
10 428
|
25 398
|
21 151
|
49 880
|
10 965
|
6 736
|
4 815
|
1 449
|
513
|
2 645
|
1 920
|
372
|
48
|
384
|
510
|
329
|
769
|
| Datorii |
29 856
|
12 305
|
10 127
|
7 073
|
13 907
|
36 425
|
80 475
|
91 619
|
109 120
|
66 503
|
67 190
|
97 764
|
95 099
|
74 387
|
60 121
|
49 190
|
19 778
|
| Capitaluri proprii |
23 103
|
44 142
|
104 358
|
133 197
|
−2 552
|
−29 299
|
−75 270
|
−89 780
|
−108 217
|
−63 468
|
−64 880
|
−77 255
|
−78 534
|
−62 161
|
−56 767
|
−42 889
|
−15 394
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
105 300
|
221 900
|
265 900
|
212 000
|
80 500
|
100 900
|
69 205
|
66 300
|
12 600
|
34 600
|
51 600
|
29 960
|
5 565
|
25 306
|
18 548
|
13 426
|
38 655
|
| Venituri totale |
105 366
|
221 905
|
265 902
|
212 000
|
80 500
|
112 390
|
69 205
|
66 300
|
12 600
|
34 600
|
51 600
|
29 960
|
5 565
|
25 436
|
18 548
|
13 426
|
38 657
|
| Cheltuieli totale |
81 471
|
175 828
|
159 178
|
74 268
|
53 752
|
65 451
|
54 003
|
47 200
|
57 223
|
32 460
|
37 677
|
27 782
|
21 770
|
30 067
|
31 870
|
39 271
|
58 261
|
| Rezultat brut |
+23 895
|
+46 077
|
+106 724
|
+137 732
|
+26 748
|
+46 939
|
+15 202
|
+19 100
|
−44 623
|
+2 140
|
+13 923
|
+2 178
|
−16 205
|
−4 631
|
−13 322
|
−25 845
|
−19 604
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+22 863
|
+43 902
|
+104 118
|
+135 749
|
+26 748
|
+45 971
|
+14 510
|
+18 437
|
−44 749
|
+1 412
|
+12 375
|
+1 279
|
−16 373
|
−5 394
|
−13 878
|
−27 495
|
−21 071
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARBLE CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 105 300 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 22 863 lei.
-
Este MARBLE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MARBLE CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MARBLE CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată MARBLE CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARBLE CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARBLE CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.