CUI 15204580
RAVAL CONSTRUCT SRL
RAVAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
15204580
Nr. înregistrare
J08/245/2003
EUID
ROONRC.J08/245/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. MUNCITORILOR, NR.12, BL.B4, SC.B, AP.5
Data înregistrării
13-02-2003
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.05.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 14-05-2024
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−235 343
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
180
|
719
|
1 258
|
1 797
|
3 222
|
5 089
|
3 541
|
—
|
678
|
1 582
|
—
|
683
|
683
|
3 199
|
| Active circulante |
1 398
|
1 849
|
73 429
|
62 754
|
49 410
|
71 696
|
43 709
|
32 413
|
21 953
|
31 977
|
47 610
|
35 262
|
19 370
|
66 938
|
75 281
|
68 198
|
65 392
|
| Stocuri |
315
|
766
|
55 776
|
52 356
|
45 785
|
66 797
|
36 161
|
28 413
|
19 870
|
25 144
|
42 073
|
33 941
|
17 062
|
62 563
|
65 815
|
59 475
|
53 685
|
| Creanțe |
1 029
|
1 029
|
7 655
|
11 854
|
1 691
|
2 531
|
3 053
|
2 253
|
796
|
4 333
|
1 228
|
1 307
|
2 189
|
892
|
8 692
|
8 566
|
8 483
|
| Casa și conturi la bănci |
54
|
54
|
9 998
|
−1 456
|
1 934
|
2 368
|
4 495
|
1 747
|
1 287
|
2 500
|
4 309
|
14
|
119
|
3 483
|
774
|
157
|
3 224
|
| Cheltuieli în avans |
994
|
994
|
590
|
291
|
179
|
—
|
—
|
—
|
64
|
278
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 250
|
—
|
216
|
| Datorii |
237 735
|
238 186
|
297 359
|
288 349
|
283 359
|
290 075
|
277 719
|
273 253
|
246 918
|
237 725
|
235 148
|
218 512
|
176 715
|
187 134
|
171 800
|
147 923
|
128 431
|
| Capitaluri proprii |
−235 343
|
−235 343
|
−223 340
|
−225 124
|
−233 051
|
−217 121
|
−232 213
|
−237 618
|
−219 812
|
−201 929
|
−187 538
|
−182 572
|
−155 763
|
−120 196
|
−93 586
|
−79 042
|
−59 624
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
175 743
|
797 539
|
722 778
|
716 104
|
788 502
|
762 699
|
678 873
|
572 818
|
609 157
|
535 454
|
436 064
|
386 144
|
413 417
|
375 100
|
325 766
|
414 126
|
| Venituri totale |
0
|
175 863
|
797 539
|
722 778
|
716 105
|
789 602
|
763 083
|
678 873
|
572 821
|
609 159
|
535 454
|
436 085
|
386 147
|
413 417
|
375 101
|
328 396
|
415 712
|
| Cheltuieli totale |
—
|
186 092
|
787 710
|
707 568
|
724 819
|
767 167
|
750 025
|
689 858
|
585 315
|
623 550
|
540 421
|
462 894
|
421 714
|
440 027
|
389 644
|
342 799
|
413 274
|
| Rezultat brut |
0
|
−10 229
|
+9 829
|
+15 210
|
−8 714
|
+22 435
|
+13 058
|
−10 985
|
−12 494
|
−14 391
|
−4 967
|
−26 809
|
−35 567
|
−26 610
|
−14 543
|
−14 403
|
+2 438
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
−12 003
|
+1 785
|
+7 927
|
−15 930
|
+15 092
|
+5 406
|
−17 806
|
−17 884
|
−14 391
|
−4 967
|
−26 809
|
−35 567
|
−26 610
|
−14 543
|
−19 278
|
−3 295
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
4
|
4
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este RAVAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, RAVAL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are RAVAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată RAVAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2003.
-
Unde are sediul RAVAL CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei RAVAL CONSTRUCT SRL (CUI 15204580) este în STR. MUNCITORILOR, NR.12, BL.B4, SC.B, AP.5, Braşov, județul Brașov.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAVAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAVAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.