CUI 15236353
KAPITAL CONSTRUCT S.R.L.
KAPITAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2012 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2011), o pierdere netă de 17.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15236353
Nr. înregistrare
J02/235/2003
EUID
ROONRC.J02/235/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. PREDEAL, NR.5, BL.G-2, AP.101
Data înregistrării
25-02-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 15-04-2016
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2012
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−17 368
Capitaluri proprii
154 535
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active circulante |
173 622
|
196 263
|
270 202
|
41 742
|
| Creanțe |
173 622
|
196 223
|
33 027
|
14 972
|
| Casa și conturi la bănci |
0
|
40
|
237 175
|
26 770
|
| Datorii |
19 087
|
24 360
|
51 808
|
5 054
|
| Capitaluri proprii |
154 535
|
171 903
|
218 394
|
36 688
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2011
|
125 343
|
494 609
|
46 773
|
| Venituri totale |
0
|
125 345
|
494 613
|
46 774
|
| Cheltuieli totale |
17 368
|
170 933
|
277 016
|
9 643
|
| Rezultat brut |
−17 368
|
−45 588
|
+217 597
|
+37 131
|
| Rezultat net |
Față de 2011
−17 368
|
−46 491
|
+181 706
|
+35 066
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2011
|
2
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut KAPITAL CONSTRUCT S.R.L. în 2012?
-
Bilanțul pe 2012 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 17 368 lei.
-
Este KAPITAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, KAPITAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are KAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată KAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2012 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către KAPITAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește KAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.