CUI 15236558
ATEG CONSTRUCT SRL
ATEG CONSTRUCT SRL este o firmă din Hărman, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 372 mii lei (+5.2% față de 2022), un profit net de 240.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
15236558
Nr. înregistrare
J08/345/2003
EUID
ROONRC.J08/345/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Hărman
Adresă
STR. ALEEA 14, NR.165
Data înregistrării
25-02-2003
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.07.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 20-08-2024
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
372 000
Rezultat net
+240 789
Capitaluri proprii
241 029
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 891
|
4 160
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 857
|
8 575
|
18 448
|
37 209
|
49 760
|
77 133
|
| Active circulante |
281 908
|
319 627
|
164 595
|
3 203
|
3 013
|
104 642
|
156 603
|
103 050
|
133 470
|
133 346
|
169 089
|
596 372
|
513 910
|
141 858
|
259 710
|
| Stocuri |
—
|
560
|
560
|
560
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 889
|
| Creanțe |
124 418
|
121 009
|
75 644
|
1 570
|
1 123
|
70 176
|
105 313
|
88 711
|
88 202
|
90 045
|
90 330
|
566 783
|
240 079
|
84 375
|
30 417
|
| Casa și conturi la bănci |
157 490
|
198 058
|
88 391
|
1 073
|
1 890
|
34 466
|
51 290
|
14 339
|
45 268
|
43 301
|
78 759
|
29 589
|
273 831
|
57 483
|
—
|
| Datorii |
42 770
|
108 179
|
97 837
|
39 060
|
36 328
|
48 774
|
64 528
|
46 077
|
45 635
|
45 491
|
45 316
|
398 159
|
299 013
|
51 770
|
237 414
|
| Capitaluri proprii |
241 029
|
215 608
|
66 758
|
−35 857
|
−33 315
|
55 868
|
92 075
|
56 973
|
87 835
|
89 712
|
132 348
|
216 661
|
252 106
|
139 848
|
99 429
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
372 000
|
353 652
|
180 633
|
—
|
—
|
44 974
|
193 865
|
0
|
9 940
|
0
|
40 131
|
433 613
|
1 071 006
|
251 655
|
186 380
|
| Venituri totale |
373 240
|
353 654
|
180 634
|
1
|
44 537
|
44 982
|
193 865
|
2
|
9 940
|
89
|
41 696
|
436 025
|
1 071 108
|
255 063
|
186 527
|
| Cheltuieli totale |
128 794
|
134 821
|
76 213
|
2 543
|
82 549
|
37 834
|
131 649
|
9 864
|
11 817
|
42 725
|
58 363
|
356 830
|
850 462
|
160 744
|
174 232
|
| Rezultat brut |
+244 446
|
+218 833
|
+104 421
|
−2 542
|
−38 012
|
+7 148
|
+62 216
|
−9 862
|
−1 877
|
−42 636
|
−16 667
|
+79 195
|
+220 646
|
+94 319
|
+12 295
|
| Rezultat net |
Față de 2022
+240 789
|
+215 368
|
+102 615
|
−2 542
|
−39 348
|
+5 793
|
+56 102
|
−9 862
|
−1 877
|
−42 636
|
−19 757
|
+64 556
|
+184 586
|
+72 328
|
+8 698
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2022
|
2
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
10
|
2
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ATEG CONSTRUCT SRL în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 372 000 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 240 789 lei.
-
Este ATEG CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ATEG CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ATEG CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ATEG CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ATEG CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ATEG CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.