CUI 15277582
FAB CONSTRUCT SRL
FAB CONSTRUCT SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2004 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 617.2 mii lei (−89.7% față de 2024), un profit net de 11.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15277582
Nr. înregistrare
J02/284/2003
EUID
ROONRC.J02/284/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
STR. AUREL CRIŞAN, NR.2
Data înregistrării
11-03-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6492 - Alte activităţi de creditare
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
617 221
Rezultat net
+11 370
Capitaluri proprii
269 073
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 642
|
110 435
|
265 543
|
376 986
|
343 026
|
617 608
|
334 038
|
356 698
|
545 668
|
756 314
|
984 925
|
1 149 042
|
57 524
|
68 638
|
102 750
|
128 567
|
84 977
|
| Active circulante |
278 180
|
486 923
|
2 494 115
|
3 063 442
|
3 600 347
|
2 694 693
|
3 189 813
|
1 621 440
|
1 428 228
|
1 675 716
|
1 404 508
|
1 306 182
|
1 764 112
|
1 774 687
|
1 967 054
|
2 354 766
|
1 014 731
|
| Stocuri |
4 870
|
4 859
|
532 195
|
91 874
|
115 212
|
129 237
|
237 789
|
158 723
|
295 224
|
155 500
|
19 132
|
8 439
|
0
|
19 974
|
18 953
|
48 373
|
3 598
|
| Creanțe |
263 510
|
479 933
|
1 955 530
|
2 947 011
|
3 472 103
|
2 563 021
|
2 945 514
|
1 455 452
|
1 119 932
|
1 510 899
|
1 362 334
|
1 293 634
|
1 032 586
|
1 060 825
|
1 529 452
|
2 098 384
|
918 398
|
| Casa și conturi la bănci |
9 800
|
2 131
|
6 390
|
24 557
|
13 032
|
2 435
|
6 510
|
7 265
|
13 072
|
9 317
|
23 042
|
4 109
|
731 526
|
693 888
|
418 649
|
208 009
|
92 735
|
| Datorii |
16 749
|
331 656
|
1 001 936
|
1 713 566
|
1 736 248
|
1 126 370
|
1 578 298
|
553 168
|
931 761
|
930 234
|
965 927
|
1 085 196
|
923 902
|
762 204
|
1 184 999
|
1 862 979
|
655 067
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
55 330
|
137 020
|
260 587
|
414 067
|
567 552
|
721 041
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
269 073
|
265 702
|
1 757 722
|
1 726 862
|
2 207 125
|
2 185 931
|
1 890 223
|
1 287 950
|
781 548
|
1 087 729
|
855 954
|
648 987
|
897 734
|
1 081 121
|
884 805
|
620 354
|
444 641
|
| Capital subscris vărsat |
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
124 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
617 221
|
6 005 861
|
6 312 869
|
10 073 481
|
7 882 505
|
5 861 722
|
7 157 639
|
4 255 066
|
3 349 070
|
6 727 739
|
7 560 218
|
7 945 626
|
6 718 710
|
6 028 913
|
5 023 873
|
5 283 088
|
1 602 181
|
| Venituri totale |
617 247
|
5 899 937
|
6 598 004
|
10 348 564
|
7 910 366
|
5 866 099
|
7 294 417
|
4 254 068
|
3 641 572
|
6 971 618
|
7 792 213
|
8 060 350
|
6 713 356
|
6 051 041
|
5 024 093
|
5 322 154
|
1 603 173
|
| Cheltuieli totale |
589 523
|
5 871 160
|
6 542 689
|
10 192 421
|
7 857 848
|
5 523 804
|
6 504 541
|
3 715 599
|
3 881 426
|
6 128 362
|
7 417 461
|
7 481 344
|
6 433 133
|
5 822 699
|
4 644 652
|
5 116 470
|
1 464 541
|
| Rezultat brut |
+27 724
|
+28 777
|
+55 315
|
+156 143
|
+52 518
|
+342 295
|
+789 876
|
+538 469
|
−239 854
|
+843 256
|
+374 752
|
+579 006
|
+280 223
|
+228 342
|
+379 441
|
+205 684
|
+138 632
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+11 370
|
+7 980
|
+30 860
|
+119 737
|
+21 194
|
+295 708
|
+673 702
|
+506 402
|
−239 854
|
+712 896
|
+321 252
|
+500 187
|
+245 281
|
+196 315
|
+326 951
|
+175 713
|
+114 631
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
16
|
15
|
16
|
18
|
17
|
20
|
29
|
35
|
37
|
40
|
38
|
36
|
36
|
35
|
28
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FAB CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 617 221 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 11 370 lei.
-
Este FAB CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FAB CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2004.
-
Ce cod CAEN principal are FAB CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată FAB CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FAB CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FAB CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.