CUI 15285461
BUSE SRL
BUSE SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2025 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 173 lei.
Date de identificare
CUI
15285461
Nr. înregistrare
J29/431/2003
EUID
ROONRC.J29/431/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
Aleea Chimiei, Nr. 5, C.P.
Data înregistrării
13-03-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.03.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-08-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−173
Capitaluri proprii
−320 205
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
192
|
958
|
—
|
1
|
13 842
|
29 337
|
| Active circulante |
26 347
|
26 520
|
26 516
|
26 648
|
28 791
|
28 618
|
30 559
|
31 230
|
29 048
|
42 381
|
23 325
|
51 140
|
241 333
|
158 622
|
282 278
|
266 946
|
161 416
|
| Stocuri |
37
|
—
|
−1 233
|
−703
|
171
|
1 080
|
2 404
|
1 581
|
459
|
10 754
|
1 059
|
38 757
|
201 578
|
141 605
|
244 497
|
220 585
|
137 359
|
| Creanțe |
24 308
|
24 308
|
25 815
|
25 920
|
26 092
|
26 833
|
27 093
|
24 339
|
23 312
|
29 619
|
19 565
|
12 326
|
34 474
|
13 771
|
35 861
|
41 772
|
22 232
|
| Casa și conturi la bănci |
2 002
|
2 212
|
1 934
|
1 431
|
2 528
|
705
|
1 062
|
5 310
|
5 277
|
2 008
|
2 701
|
57
|
5 281
|
3 246
|
1 920
|
4 589
|
1 825
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
918
|
918
|
380
|
—
|
—
|
| Datorii |
346 552
|
346 552
|
346 552
|
346 552
|
347 657
|
343 288
|
345 233
|
288 411
|
200 781
|
177 886
|
49 740
|
259 402
|
322 820
|
211 929
|
324 201
|
319 774
|
187 666
|
| Capitaluri proprii |
−320 205
|
−320 032
|
−320 036
|
−319 904
|
−318 866
|
−314 670
|
−314 674
|
−257 181
|
−171 733
|
−135 505
|
−26 415
|
−208 070
|
−79 611
|
−52 389
|
−41 542
|
−38 986
|
3 087
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
318
|
549
|
904
|
939
|
1 369
|
257 865
|
352 343
|
243 091
|
175 729
|
313 094
|
534 995
|
456 259
|
724 612
|
891 688
|
476 019
|
165 440
|
| Venituri totale |
0
|
318
|
549
|
904
|
939
|
1 369
|
257 865
|
352 343
|
243 241
|
175 729
|
603 094
|
535 027
|
461 581
|
725 328
|
892 455
|
478 185
|
166 786
|
| Cheltuieli totale |
173
|
314
|
681
|
1 914
|
5 107
|
1 325
|
312 029
|
434 266
|
277 038
|
283 061
|
421 439
|
663 487
|
488 803
|
736 175
|
893 593
|
517 033
|
161 837
|
| Rezultat brut |
−173
|
+4
|
−132
|
−1 010
|
−4 168
|
+44
|
−54 164
|
−81 923
|
−33 797
|
−107 332
|
+181 655
|
−128 460
|
−27 222
|
−10 847
|
−1 138
|
−38 848
|
+4 949
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+4
|
−132
|
−1 038
|
−4 196
|
+3
|
−57 493
|
−85 447
|
−36 229
|
−109 090
|
+181 655
|
−128 460
|
−27 222
|
−10 847
|
−2 556
|
−42 073
|
+2 082
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
—
|
3
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este BUSE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BUSE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 august 2025.
-
Ce cod CAEN principal are BUSE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată BUSE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2003.
-
Unde are sediul BUSE SRL?
-
Sediul firmei BUSE SRL (CUI 15285461) este în Aleea Chimiei, Nr. 5, C.P., Ploieşti, județul Prahova.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BUSE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BUSE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.