CUI 15322926
GETVAS S.R.L.
GETVAS S.R.L. este o firmă din Ortişoara, județul Timiș, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 1107 - Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 44.8 mii lei (−41.4% față de 2024) și un profit net de 23.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
15322926
Nr. înregistrare
J35/769/2003
EUID
ROONRC.J35/769/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Ortişoara
Adresă
NR.310
Data înregistrării
28-03-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1107 - Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
44 779
Rezultat net
+23 231
Capitaluri proprii
−84 453
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active circulante |
43 625
|
926
|
25 159
|
−15 759
|
−3 328
|
2 461
|
1 757
|
−7 386
|
84 857
|
119 380
|
79 407
|
67 657
|
70 319
|
55 545
|
33 660
|
| Stocuri |
—
|
—
|
−4 995
|
−28 873
|
−15 714
|
−3 866
|
1 213
|
−12 375
|
76 304
|
109 416
|
55 779
|
45 885
|
19 621
|
12 625
|
12 702
|
| Creanțe |
43 625
|
—
|
29 978
|
13 041
|
12 376
|
5 861
|
521
|
3 982
|
3 360
|
3 074
|
19 716
|
21 728
|
4 437
|
4 437
|
1 474
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
926
|
176
|
73
|
10
|
466
|
23
|
1 007
|
5 193
|
6 890
|
3 912
|
44
|
46 261
|
38 483
|
19 484
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 313
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
128 078
|
108 610
|
101 039
|
105 390
|
120 385
|
88 136
|
79 661
|
61 819
|
65 239
|
83 180
|
10 153
|
1 787
|
13 598
|
16 300
|
19 480
|
| Capitaluri proprii |
−84 453
|
−107 684
|
−75 880
|
−121 149
|
−123 713
|
−85 675
|
−77 904
|
−65 892
|
19 618
|
36 200
|
69 254
|
65 870
|
56 721
|
39 245
|
14 180
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
44 779
|
76 388
|
72 345
|
71 761
|
48 197
|
46 975
|
34 871
|
31 784
|
72 276
|
150 903
|
217 741
|
244 113
|
292 142
|
241 773
|
187 301
|
| Venituri totale |
45 062
|
76 938
|
72 576
|
71 814
|
48 226
|
46 975
|
34 871
|
31 784
|
72 667
|
153 206
|
227 405
|
244 113
|
309 557
|
241 773
|
187 301
|
| Cheltuieli totale |
21 831
|
108 741
|
98 807
|
67 200
|
84 825
|
53 594
|
46 197
|
116 563
|
87 069
|
181 562
|
217 881
|
233 230
|
287 960
|
211 933
|
169 968
|
| Rezultat brut |
+23 231
|
−31 803
|
−26 231
|
+4 614
|
−36 599
|
−6 619
|
−11 326
|
−84 779
|
−14 402
|
−28 356
|
+9 524
|
+10 883
|
+21 597
|
+29 840
|
+17 333
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+23 231
|
−31 803
|
−26 231
|
+2 565
|
−38 038
|
−7 771
|
−12 013
|
−85 509
|
−16 582
|
−32 952
|
+3 384
|
+9 149
|
+17 476
|
+25 065
|
+14 466
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
2
|
4
|
4
|
3
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GETVAS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 44 779 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 23 231 lei.
-
Este GETVAS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, GETVAS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GETVAS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1107 - Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate.
-
Când a fost înființată GETVAS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GETVAS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GETVAS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.