CUI 15325914
AUTO CONSTRUCT SRL
AUTO CONSTRUCT SRL este o firmă din Loc. Petreşti, județul Alba, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (−29.5% față de 2024), o pierdere netă de 40.7 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
15325914
Nr. înregistrare
J01/280/2003
EUID
ROONRC.J01/280/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Loc. Petreşti
Adresă
STR. SĂSEASCĂ, NR.5
Data înregistrării
31-03-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 31-03-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1610 - Tăierea şi rindeluirea lemnului
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 025 601
Rezultat net
−40 719
Capitaluri proprii
889 516
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
900 777
|
972 875
|
1 048 919
|
486 843
|
497 401
|
505 184
|
646 935
|
768 380
|
878 385
|
866 310
|
943 747
|
784 055
|
850 871
|
973 310
|
1 238 479
|
1 214 553
|
884 922
|
| Active circulante |
596 431
|
560 807
|
354 827
|
952 693
|
805 480
|
593 222
|
276 870
|
278 132
|
426 945
|
265 760
|
289 151
|
166 894
|
482 980
|
950 426
|
570 769
|
335 923
|
369 756
|
| Stocuri |
10 585
|
6 607
|
13 421
|
3 143
|
7 155
|
11 062
|
7 857
|
3 533
|
11 192
|
8 565
|
2 709
|
22 381
|
20 202
|
32 617
|
6 423
|
8 580
|
101
|
| Creanțe |
550 792
|
490 987
|
259 558
|
393 397
|
396 156
|
324 939
|
244 746
|
256 427
|
389 860
|
221 405
|
194 472
|
113 211
|
372 264
|
857 056
|
492 906
|
223 799
|
243 728
|
| Casa și conturi la bănci |
35 054
|
63 213
|
81 848
|
556 153
|
402 169
|
257 221
|
24 267
|
18 172
|
25 893
|
35 790
|
91 970
|
31 302
|
90 514
|
60 753
|
71 440
|
103 544
|
125 927
|
| Cheltuieli în avans |
16 661
|
16 661
|
23 785
|
13 261
|
11 950
|
8 756
|
3 741
|
9 645
|
5 519
|
13 451
|
13 607
|
6 011
|
456
|
238
|
1 639
|
3 475
|
4 312
|
| Datorii |
624 353
|
620 108
|
374 451
|
193 353
|
193 871
|
208 138
|
321 155
|
386 221
|
554 909
|
330 293
|
358 791
|
169 055
|
429 645
|
1 009 259
|
809 000
|
752 769
|
686 272
|
| Capitaluri proprii |
889 516
|
930 235
|
1 053 080
|
1 259 444
|
1 120 960
|
899 024
|
606 391
|
669 936
|
755 940
|
815 228
|
887 714
|
787 905
|
904 662
|
914 715
|
1 001 887
|
801 182
|
572 718
|
| Capital subscris vărsat |
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 025 601
|
1 454 308
|
1 261 703
|
1 870 595
|
1 551 593
|
1 487 521
|
1 185 926
|
1 426 908
|
1 409 699
|
1 520 228
|
1 183 034
|
697 663
|
1 904 635
|
2 536 204
|
2 655 749
|
1 889 254
|
1 414 673
|
| Venituri totale |
1 031 063
|
1 464 168
|
1 281 839
|
1 910 912
|
1 560 485
|
1 642 715
|
1 265 413
|
1 458 370
|
1 495 414
|
1 596 094
|
1 256 784
|
704 771
|
2 017 737
|
2 608 415
|
2 714 015
|
1 892 954
|
1 452 531
|
| Cheltuieli totale |
1 071 782
|
1 587 014
|
1 489 719
|
1 711 787
|
1 324 251
|
1 334 928
|
1 316 380
|
1 529 794
|
1 540 245
|
1 668 580
|
1 156 975
|
820 791
|
2 032 015
|
2 695 586
|
2 806 496
|
1 620 878
|
1 379 762
|
| Rezultat brut |
−40 719
|
−122 846
|
−207 880
|
+199 125
|
+236 234
|
+307 787
|
−50 967
|
−71 424
|
−44 831
|
−72 486
|
+99 809
|
−116 020
|
−14 278
|
−87 171
|
−92 481
|
+272 076
|
+72 769
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−40 719
|
−122 846
|
−218 356
|
+183 484
|
+221 936
|
+292 633
|
−63 545
|
−86 004
|
−59 287
|
−72 486
|
+99 809
|
−116 020
|
−14 278
|
−87 171
|
−92 481
|
+228 464
|
+39 669
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
9
|
9
|
—
|
10
|
7
|
15
|
18
|
18
|
15
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AUTO CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 025 601 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 40 719 lei.
-
Este AUTO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, AUTO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 martie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are AUTO CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată AUTO CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AUTO CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AUTO CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.