CUI 15337013
CHIMAR SRL
CHIMAR SRL este o firmă din Sighetu Marmaţiei, județul Maramureș, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2022) și o pierdere netă de 2.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
15337013
Nr. înregistrare
J24/369/2003
EUID
ROONRC.J24/369/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Sighetu Marmaţiei
Adresă
STR. PESCARILOR, NR.30
Data înregistrării
03-04-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.04.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−2 198
Capitaluri proprii
−1 035 719
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
27 808
|
27 808
|
38 440
|
49 072
|
474 338
|
795 892
|
647 693
|
625 706
|
505 201
|
513 916
|
511 572
|
551 743
|
335 215
|
364 858
|
321 933
|
| Active circulante |
53 980
|
110 877
|
74 122
|
901 991
|
957 278
|
875 339
|
909 351
|
902 067
|
750 732
|
532 714
|
646 118
|
417 459
|
546 575
|
586 930
|
369 976
|
| Stocuri |
17 333
|
17 333
|
66 140
|
203 272
|
514 141
|
271 422
|
673 486
|
579 140
|
695 758
|
390 163
|
547 475
|
399 017
|
384 283
|
374 371
|
286 009
|
| Creanțe |
36 647
|
36 647
|
1 616
|
199 834
|
266 249
|
594 922
|
187 937
|
145 504
|
50 173
|
126 094
|
8 289
|
16 545
|
153 199
|
189 018
|
48 442
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
56 897
|
6 366
|
498 885
|
176 888
|
8 995
|
47 928
|
177 423
|
4 801
|
16 457
|
90 354
|
1 897
|
9 093
|
23 541
|
35 525
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
49 924
|
—
|
—
|
189 037
|
9 730
|
—
|
—
|
26 894
|
—
|
—
|
76 844
|
76 844
|
| Datorii |
1 117 507
|
1 119 354
|
991 800
|
1 521 152
|
1 436 689
|
1 466 752
|
1 545 486
|
1 346 290
|
1 102 753
|
911 276
|
1 055 439
|
848 215
|
767 680
|
922 247
|
628 303
|
| Capitaluri proprii |
−1 035 719
|
−980 669
|
−879 238
|
−520 165
|
−5 073
|
204 479
|
200 595
|
191 213
|
153 180
|
135 354
|
129 145
|
120 987
|
114 110
|
106 385
|
140 450
|
| Capital subscris vărsat |
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
100 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
|
1 091 263
|
1 195 055
|
1 523 665
|
1 649 639
|
2 790 439
|
3 199 853
|
3 836 122
|
1 655 517
|
1 725 600
|
2 320 814
|
2 541 691
|
2 843 552
|
3 333 434
|
3 361 119
|
| Venituri totale |
8 940
|
1 099 368
|
1 195 060
|
1 527 867
|
1 653 942
|
2 788 432
|
3 272 540
|
3 985 471
|
1 699 838
|
1 766 789
|
2 355 633
|
2 585 810
|
2 884 546
|
3 399 360
|
3 492 815
|
| Cheltuieli totale |
11 138
|
1 200 799
|
1 320 927
|
1 844 239
|
1 863 299
|
2 776 680
|
3 260 587
|
3 939 475
|
1 677 835
|
1 759 283
|
2 344 232
|
2 577 126
|
2 864 870
|
3 380 983
|
3 457 608
|
| Rezultat brut |
−2 198
|
−101 431
|
−125 867
|
−316 372
|
−209 357
|
+11 752
|
+11 953
|
+45 996
|
+22 003
|
+7 506
|
+11 401
|
+8 684
|
+19 676
|
+18 377
|
+35 207
|
| Rezultat net |
Față de 2022
−2 198
|
−101 431
|
−125 867
|
−316 372
|
−209 552
|
+3 884
|
+9 382
|
+38 034
|
+17 826
|
+6 208
|
+8 158
|
+6 876
|
+12 637
|
+11 766
|
+28 234
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
7
|
7
|
8
|
8
|
14
|
15
|
14
|
11
|
20
|
18
|
19
|
19
|
15
|
20
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CHIMAR SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 198 lei.
-
Este CHIMAR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CHIMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2003.
-
Ce cod CAEN principal are CHIMAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CHIMAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 aprilie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CHIMAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CHIMAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.