CUI 15359062
SILCOR MODE S.R.L.
SILCOR MODE S.R.L. este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2010 a raportat o cifră de afaceri de 61.4 mii lei (+18.7% față de 2009), o pierdere netă de 61.8 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
15359062
Nr. înregistrare
J13/1250/2003
EUID
ROONRC.J13/1250/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
B-dul A.VLAICU/SOS.MANGALIEI, Nr. , C.P.
Data înregistrării
11-04-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 07-09-2012
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
-
9604 - Activităţi de întreţinere corporală
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2010
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
61 373
Rezultat net
−61 767
Capitaluri proprii
−330 974
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2010 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
11 635
|
22 393
|
| Active circulante |
15 637
|
18 522
|
| Stocuri |
2 378
|
1 689
|
| Creanțe |
12 147
|
15 165
|
| Casa și conturi la bănci |
1 112
|
1 668
|
| Datorii |
358 246
|
310 122
|
| Capitaluri proprii |
−330 974
|
−269 207
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2009
61 373
|
51 724
|
| Venituri totale |
61 373
|
51 724
|
| Cheltuieli totale |
121 490
|
156 090
|
| Rezultat brut |
−60 117
|
−104 366
|
| Rezultat net |
Față de 2009
−61 767
|
−107 233
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2009
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2010 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SILCOR MODE S.R.L. în 2010?
-
Bilanțul pe 2010 arată o cifră de afaceri netă de 61 373 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 61 767 lei.
-
Este SILCOR MODE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SILCOR MODE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SILCOR MODE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată SILCOR MODE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 aprilie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2010 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SILCOR MODE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SILCOR MODE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.