CUI 15361500
CODREX CONT SRL
CODREX CONT SRL este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 305.9 mii lei (−18.2% față de 2024), un profit net de 76.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
15361500
Nr. înregistrare
J2003000983122
EUID
ROONRC.J2003000983122
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Floreşti
Adresă
STR. PORII, NR.2D, CASA NR.4
Data înregistrării
11-04-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.04.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și managementCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
305 900
Rezultat net
+76 882
Capitaluri proprii
228 927
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2012 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
180 016
|
161 032
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
57 191
|
61 462
|
| Active circulante |
243 589
|
230 840
|
51 372
|
114 021
|
215 516
|
110 568
|
207 965
|
50 994
|
—
|
—
|
—
|
0
|
4 030
|
253
|
7 378
|
8 372
|
| Stocuri |
93 280
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
150 000
|
185 840
|
50 240
|
66 502
|
5 850
|
9 300
|
5 000
|
5 967
|
—
|
—
|
—
|
0
|
4 030
|
253
|
7 000
|
7 784
|
| Casa și conturi la bănci |
309
|
45 000
|
1 132
|
47 519
|
209 666
|
101 268
|
202 965
|
45 027
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
378
|
588
|
| Datorii |
194 678
|
104 907
|
44 582
|
36 107
|
5 134
|
18 494
|
8 335
|
2 993
|
55 529
|
55 529
|
55 529
|
55 529
|
55 434
|
54 300
|
58 170
|
58 462
|
| Capitaluri proprii |
228 927
|
286 965
|
63 981
|
135 105
|
267 573
|
149 265
|
256 821
|
105 192
|
1 662
|
1 662
|
1 662
|
1 662
|
5 787
|
3 144
|
6 399
|
11 372
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
305 900
|
374 150
|
269 680
|
172 720
|
139 518
|
111 767
|
162 510
|
106 100
|
—
|
—
|
—
|
127 800
|
24 654
|
32 089
|
44 451
|
48 896
|
| Venituri totale |
305 900
|
374 150
|
269 680
|
172 720
|
139 518
|
116 267
|
206 043
|
112 067
|
0
|
0
|
0
|
127 800
|
24 654
|
32 089
|
44 451
|
48 896
|
| Cheltuieli totale |
225 959
|
145 249
|
203 242
|
36 128
|
17 898
|
20 630
|
52 869
|
7 404
|
—
|
—
|
—
|
128 090
|
21 456
|
33 450
|
47 774
|
67 977
|
| Rezultat brut |
+79 941
|
+228 901
|
+66 438
|
+136 592
|
+121 620
|
+95 637
|
+153 174
|
+104 663
|
0
|
0
|
0
|
−290
|
+3 198
|
−1 361
|
−3 323
|
−19 081
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+76 882
|
+222 984
|
+63 741
|
+134 865
|
+118 308
|
+92 444
|
+151 629
|
+103 530
|
0
|
0
|
0
|
−4 125
|
+2 643
|
−1 361
|
−4 973
|
−20 755
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODREX CONT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 305 900 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 76 882 lei.
-
Este CODREX CONT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CODREX CONT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are CODREX CONT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management.
-
Când a fost înființată CODREX CONT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODREX CONT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODREX CONT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.