CUI 15375653
VERSATILE SRL
VERSATILE SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 5829 - Activităţi de editare a altor produse software. Firma este plătitoare de TVA din 2010, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.3 mii lei (−4.1% față de 2024) și o pierdere netă de 6.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
15375653
Nr. înregistrare
J2003000618228
EUID
ROONRC.J2003000618228
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
CAL. CHIŞINĂULUI, NR.34, CORP CLĂDIRE C25. ETAJ 1. BIROUL NR. 4
Data înregistrării
17-04-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.04.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2010
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5829 - Activităţi de editare a altor produse softwareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7722 - Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 264
Rezultat net
−6 581
Capitaluri proprii
−209 094
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5229 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 309
|
1 630
|
1 951
|
2 272
|
2 593
|
0
|
17 905
|
48 352
|
78 799
|
109 247
|
139 695
|
170 143
|
0
|
2 480
|
552
|
49 934
|
4 565
|
| Active circulante |
69 750
|
41 963
|
41 023
|
51 569
|
44 361
|
34 058
|
23 416
|
38 888
|
39 850
|
33 215
|
41 079
|
89 797
|
242 306
|
419 868
|
86 755
|
20 884
|
8 149
|
| Stocuri |
48 667
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
15 254
|
49 438
|
71 471
|
50 216
|
—
|
—
|
| Creanțe |
20 943
|
41 467
|
40 855
|
50 938
|
43 210
|
22 483
|
23 344
|
37 852
|
39 428
|
30 704
|
40 939
|
86 067
|
171 792
|
193 840
|
12 393
|
9 688
|
8 147
|
| Casa și conturi la bănci |
140
|
496
|
168
|
631
|
1 151
|
11 575
|
72
|
1 036
|
422
|
2 511
|
140
|
−11 524
|
21 076
|
154 557
|
24 146
|
11 196
|
2
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4 000
|
5 553
|
5 553
|
5 553
|
—
|
| Datorii |
280 153
|
246 106
|
238 050
|
240 431
|
231 839
|
220 005
|
222 265
|
265 354
|
287 693
|
264 940
|
256 175
|
261 124
|
238 209
|
384 617
|
139 980
|
124 119
|
8 728
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
2 272
|
2 593
|
9 679
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
90 280
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−209 094
|
−202 513
|
−195 076
|
−188 862
|
−187 478
|
−195 626
|
−180 944
|
−178 114
|
−169 044
|
−122 478
|
−75 401
|
−1 184
|
8 097
|
−46 996
|
−47 120
|
−47 748
|
3 986
|
| Capital subscris vărsat |
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
50 200
|
200
|
200
|
200
|
300
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 264
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
8 829
|
44 000
|
39 195
|
4 349
|
10 418
|
13 226
|
12 000
|
974 249
|
614 657
|
145 313
|
28 572
|
—
|
| Venituri totale |
17 328
|
18 000
|
18 267
|
18 321
|
23 709
|
9 125
|
44 250
|
39 339
|
15 885
|
14 543
|
16 732
|
15 970
|
989 317
|
628 945
|
146 299
|
28 683
|
—
|
| Cheltuieli totale |
23 909
|
25 437
|
23 887
|
19 165
|
15 021
|
23 563
|
45 759
|
47 233
|
62 036
|
62 465
|
90 551
|
13 157
|
981 824
|
624 948
|
145 555
|
82 382
|
—
|
| Rezultat brut |
−6 581
|
−7 437
|
−5 620
|
−844
|
+8 688
|
−14 438
|
−1 509
|
−7 894
|
−46 151
|
−47 922
|
−73 819
|
+2 813
|
+7 493
|
+3 997
|
+744
|
−53 699
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−6 581
|
−7 437
|
−6 213
|
−1 384
|
+8 148
|
−14 682
|
−2 829
|
−9 070
|
−46 566
|
−48 261
|
−74 216
|
+354
|
+5 092
|
+125
|
+628
|
−56 924
|
−1 467
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
2
|
1
|
0
|
—
|
4
|
1
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VERSATILE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 264 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 6 581 lei.
-
Este VERSATILE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VERSATILE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2010.
-
Ce cod CAEN principal are VERSATILE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5829 - Activităţi de editare a altor produse software.
-
Când a fost înființată VERSATILE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VERSATILE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VERSATILE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.