CUI 15415812
FORM S.R.L.
FORM S.R.L. este o firmă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 179.6 mii lei (−14.9% față de 2024), o pierdere netă de 97.3 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
15415812
Nr. înregistrare
J31/265/2003
EUID
ROONRC.J31/265/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Zalău
Adresă
STR. GHEORGHE LAZĂR, NR.22
Data înregistrării
08-05-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
179 565
Rezultat net
−97 296
Capitaluri proprii
78 493
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
12 834
|
27 127
|
41 420
|
55 713
|
70 005
|
84 298
|
121 954
|
165 254
|
12 264
|
16 723
|
21 183
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
315 255
|
388 519
|
438 809
|
379 093
|
335 347
|
210 851
|
174 879
|
224 356
|
185 543
|
163 398
|
95 767
|
79 822
|
81 783
|
109 243
|
122 413
|
11 062
|
13 862
|
| Stocuri |
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 086
|
2 077
|
2 077
|
17 592
|
2 086
|
172
|
—
|
| Creanțe |
308 052
|
380 364
|
386 532
|
345 988
|
325 611
|
206 960
|
165 334
|
221 700
|
179 999
|
151 479
|
84 500
|
76 309
|
78 417
|
90 654
|
111 987
|
7 481
|
13 181
|
| Casa și conturi la bănci |
5 117
|
6 069
|
50 191
|
31 019
|
7 650
|
1 805
|
7 459
|
570
|
3 458
|
9 833
|
9 181
|
1 436
|
1 289
|
997
|
8 340
|
3 409
|
681
|
| Datorii |
236 762
|
212 730
|
220 473
|
150 375
|
183 698
|
151 889
|
115 025
|
188 637
|
167 582
|
95 357
|
124 534
|
127 099
|
145 055
|
128 684
|
115 445
|
155 001
|
84 057
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
13 087
|
48 043
|
83 000
|
117 956
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
78 493
|
175 789
|
218 336
|
241 552
|
178 776
|
100 382
|
115 567
|
92 637
|
54 216
|
106 995
|
18 531
|
−35 013
|
−46 549
|
1 742
|
6 968
|
−143 939
|
−70 195
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
179 565
|
211 006
|
237 856
|
249 916
|
246 140
|
128 015
|
218 154
|
136 287
|
83 245
|
217 947
|
167 890
|
116 327
|
65 928
|
97 609
|
264 341
|
50 772
|
36 676
|
| Venituri totale |
179 566
|
211 008
|
237 858
|
249 919
|
250 940
|
128 019
|
231 241
|
171 243
|
118 201
|
252 907
|
175 621
|
116 524
|
66 715
|
97 613
|
264 356
|
50 975
|
36 676
|
| Cheltuieli totale |
275 066
|
251 564
|
258 696
|
184 644
|
170 036
|
141 924
|
206 128
|
131 459
|
170 147
|
164 131
|
117 040
|
101 498
|
113 005
|
99 911
|
105 519
|
123 069
|
57 382
|
| Rezultat brut |
−95 500
|
−40 556
|
−20 838
|
+65 275
|
+80 904
|
−13 905
|
+25 113
|
+39 784
|
−51 946
|
+88 776
|
+58 581
|
+15 026
|
−46 290
|
−2 298
|
+158 837
|
−72 094
|
−20 706
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−97 296
|
−42 547
|
−23 216
|
+62 776
|
+78 394
|
−15 185
|
+22 931
|
+38 421
|
−52 779
|
+86 596
|
+53 544
|
+11 536
|
−48 291
|
−5 226
|
+150 907
|
−73 744
|
−22 173
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
5
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
6
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FORM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 179 565 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 97 296 lei.
-
Este FORM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, FORM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are FORM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată FORM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FORM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FORM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.