CUI 1541802
DANIELA SRL
DANIELA SRL este o firmă din Slatina, județul Olt, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 212 mii lei (−64.2% față de 2024), o pierdere netă de 139.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
1541802
Nr. înregistrare
J1991001140280
EUID
ROONRC.J1991001140280
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Slatina
Adresă
STR. OITUZ, NR.17A
Data înregistrării
29-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2011 - Fabricarea gazelor industriale
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
211 965
Rezultat net
−139 363
Capitaluri proprii
23 276
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
373 985
|
257 567
|
180 189
|
239 869
|
281 502
|
357 538
|
306 063
|
483 959
|
525 514
|
999 307
|
1 119 450
|
1 252 169
|
1 416 661
|
1 474 891
|
1 377 288
|
1 575 164
|
| Active circulante |
330 693
|
323 132
|
231 938
|
274 813
|
424 057
|
456 988
|
578 517
|
232 658
|
296 584
|
224 364
|
189 458
|
240 810
|
278 176
|
291 744
|
299 502
|
378 300
|
| Stocuri |
83 070
|
75 955
|
29 496
|
64 955
|
37 009
|
27 440
|
40 935
|
68 997
|
51 187
|
30 613
|
34 455
|
71 069
|
92 154
|
68 722
|
79 695
|
64 200
|
| Creanțe |
163 012
|
144 287
|
155 385
|
164 731
|
361 897
|
397 762
|
190 922
|
161 416
|
160 965
|
180 728
|
136 287
|
158 132
|
172 331
|
199 122
|
158 279
|
245 410
|
| Casa și conturi la bănci |
84 611
|
102 890
|
47 057
|
45 127
|
25 151
|
31 786
|
346 660
|
2 245
|
84 432
|
13 023
|
18 716
|
11 609
|
13 691
|
23 900
|
61 528
|
68 690
|
| Datorii |
681 402
|
418 060
|
113 876
|
200 173
|
392 223
|
530 479
|
696 948
|
900 099
|
1 074 088
|
1 358 550
|
1 399 822
|
1 476 267
|
1 574 818
|
1 635 947
|
1 427 811
|
1 586 524
|
| Capitaluri proprii |
23 276
|
162 639
|
298 251
|
314 509
|
313 336
|
284 047
|
187 632
|
−183 482
|
−251 990
|
−134 879
|
−90 914
|
16 712
|
120 019
|
130 688
|
248 979
|
366 940
|
| Capital subscris vărsat |
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
520
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
211 965
|
591 381
|
846 173
|
715 349
|
588 737
|
603 465
|
758 932
|
642 902
|
473 278
|
615 862
|
700 188
|
679 997
|
513 215
|
705 651
|
832 411
|
766 556
|
| Venituri totale |
216 696
|
601 202
|
863 899
|
732 625
|
588 740
|
695 951
|
1 207 454
|
663 470
|
952 382
|
657 052
|
708 472
|
682 000
|
513 666
|
741 252
|
841 129
|
906 721
|
| Cheltuieli totale |
356 059
|
736 814
|
871 517
|
724 125
|
554 603
|
593 066
|
824 265
|
588 327
|
1 055 504
|
701 017
|
816 098
|
785 307
|
614 441
|
859 542
|
959 090
|
1 031 794
|
| Rezultat brut |
−139 363
|
−135 612
|
−7 618
|
+8 500
|
+34 137
|
+102 885
|
+383 189
|
+75 143
|
−103 122
|
−43 965
|
−107 626
|
−103 307
|
−100 775
|
−118 290
|
−117 961
|
−125 073
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−139 363
|
−135 612
|
−16 258
|
+1 173
|
+29 290
|
+96 414
|
+371 114
|
+68 508
|
−117 111
|
−43 965
|
−107 626
|
−103 307
|
−100 775
|
−118 290
|
−117 961
|
−131 523
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
5
|
3
|
3
|
5
|
7
|
9
|
9
|
10
|
7
|
8
|
15
|
15
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DANIELA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 211 965 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 139 363 lei.
-
Este DANIELA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DANIELA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are DANIELA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată DANIELA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DANIELA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DANIELA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.