CUI 15433576
MARS COLLECTION SRL
MARS COLLECTION SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului. Firma este plătitoare de TVA din 2003, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 5.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
15433576
Nr. înregistrare
J13/1536/2003
EUID
ROONRC.J13/1536/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
Str. Grozeşti, Nr. 82, C.P. 900561
Data înregistrării
16-05-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 16-05-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−5 084
Capitaluri proprii
845 879
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8291 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
60 000
|
62 398
|
65 859
|
69 666
|
76 302
|
890 632
|
941 827
|
995 353
|
1 161 084
|
| Active circulante |
792 323
|
790 961
|
817 402
|
798 574
|
799 438
|
805 619
|
823 775
|
810 207
|
789 012
|
950 496
|
1 111 929
|
996 887
|
962 591
|
144 178
|
191 175
|
166 568
|
181 171
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
5 000
|
5 000
|
5 000
|
5 079
|
80
|
80
|
80
|
67
|
106
|
65
|
65
|
| Creanțe |
790 562
|
788 343
|
785 399
|
782 861
|
779 766
|
776 515
|
766 638
|
770 727
|
780 281
|
860 703
|
816 543
|
829 088
|
834 040
|
76 557
|
98 916
|
149 803
|
85 219
|
| Casa și conturi la bănci |
1 761
|
2 618
|
32 003
|
15 713
|
19 672
|
29 104
|
52 137
|
34 480
|
3 731
|
84 714
|
295 306
|
167 719
|
128 471
|
67 554
|
92 153
|
16 700
|
95 887
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
103
|
1 333
|
1 333
|
1 408
|
1 032
|
896
|
1 396
|
875
|
695
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
6 444
|
−2
|
31 420
|
25 864
|
25 920
|
27 487
|
27 839
|
28 656
|
33 161
|
181 776
|
208 846
|
288 262
|
366 659
|
551 260
|
475 148
|
798 888
|
1 039 601
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
845 879
|
850 963
|
845 982
|
832 710
|
833 621
|
839 465
|
857 269
|
842 959
|
816 883
|
832 014
|
970 338
|
779 166
|
672 929
|
483 550
|
657 854
|
363 033
|
302 654
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
101
|
161
|
544
|
650
|
3 443
|
77 793
|
98 212
|
123 447
|
275 042
|
807 055
|
1 075 085
|
1 058 521
|
872 060
|
| Venituri totale |
11 260
|
54 509
|
36 779
|
24 271
|
240 171
|
18 205
|
53 367
|
61 405
|
240 697
|
232 287
|
452 577
|
591 733
|
1 099 466
|
2 097 891
|
2 550 783
|
2 763 807
|
2 330 528
|
| Cheltuieli totale |
16 344
|
21 955
|
21 039
|
24 469
|
245 329
|
35 478
|
37 456
|
33 487
|
88 345
|
162 680
|
224 982
|
465 260
|
847 058
|
1 884 194
|
2 198 787
|
2 683 043
|
1 981 081
|
| Rezultat brut |
−5 084
|
+32 554
|
+15 740
|
−198
|
−5 158
|
−17 273
|
+15 911
|
+27 918
|
+152 352
|
+69 607
|
+227 595
|
+126 473
|
+252 408
|
+213 697
|
+351 996
|
+80 764
|
+349 447
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−5 084
|
+32 554
|
+13 272
|
−911
|
−5 844
|
−17 804
|
+14 310
|
+26 076
|
+145 131
|
+58 164
|
+191 171
|
+106 237
|
+211 070
|
+181 430
|
+294 821
|
+60 479
|
+290 654
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
6
|
9
|
12
|
32
|
35
|
45
|
44
|
48
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MARS COLLECTION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MARS COLLECTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2003.
-
Ce cod CAEN principal are MARS COLLECTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8291 - Activităţi ale agenţiilor de colectare şi a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului.
-
Când a fost înființată MARS COLLECTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 mai 2003.
-
Unde are sediul MARS COLLECTION SRL?
-
Sediul firmei MARS COLLECTION SRL (CUI 15433576) este în Str. Grozeşti, Nr. 82, C.P. 900561, Constanţa, județul Constanța.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARS COLLECTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARS COLLECTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.