CUI 15463593
CAVALAS S.R.L.
CAVALAS S.R.L. este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 2003. Activitatea principală: CAEN 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele. Firma este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.2 mil. lei (−10.6% față de 2024), un profit net de 83.8 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
15463593
Nr. înregistrare
J17/718/2003
EUID
ROONRC.J17/718/2003
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
BLD. DUNĂREA, NR.84, BL.PR5, SC.1, AP.11
Data înregistrării
28-05-2003
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2003
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din pieleCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 159 622
Rezultat net
+83 759
Capitaluri proprii
1 245 642
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4616 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4772 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
482 349
|
507 028
|
528 282
|
522 456
|
546 201
|
582 608
|
584 966
|
649 810
|
715 050
|
714 551
|
766 148
|
603 790
|
585 175
|
202 930
|
199 439
|
214 552
|
239 054
|
| Active circulante |
1 623 421
|
1 724 771
|
2 067 603
|
1 643 254
|
1 379 599
|
1 330 794
|
1 355 798
|
970 000
|
961 108
|
695 827
|
720 068
|
704 653
|
720 705
|
576 156
|
505 389
|
398 852
|
187 010
|
| Stocuri |
1 320 204
|
1 233 697
|
1 854 697
|
1 655 026
|
1 247 860
|
1 130 252
|
1 254 214
|
947 951
|
940 276
|
571 609
|
673 512
|
610 509
|
673 548
|
486 528
|
420 337
|
315 682
|
166 302
|
| Creanțe |
6 825
|
2 557
|
48 113
|
69 649
|
65 340
|
66 050
|
84 282
|
11 377
|
14 766
|
32 922
|
14 194
|
1 196
|
31 805
|
1 957
|
6 884
|
8 516
|
12 953
|
| Casa și conturi la bănci |
296 392
|
488 517
|
164 793
|
−81 421
|
66 399
|
134 492
|
17 302
|
10 672
|
6 066
|
91 296
|
32 362
|
92 948
|
15 352
|
87 671
|
78 168
|
74 654
|
7 755
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
4 569
|
1 878
|
1 878
|
1 878
|
1 878
|
1 878
|
1 417
|
1 165
|
1 139
|
286
|
977
|
665
|
302
|
—
|
—
|
| Datorii |
860 128
|
1 069 916
|
1 633 944
|
1 399 970
|
1 409 984
|
1 551 417
|
1 618 778
|
1 388 264
|
1 460 565
|
1 198 334
|
1 312 863
|
1 115 845
|
1 117 498
|
659 811
|
653 381
|
581 415
|
410 018
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 245 642
|
1 161 883
|
966 510
|
767 618
|
517 694
|
363 863
|
323 864
|
233 424
|
217 010
|
213 209
|
174 492
|
192 884
|
189 359
|
119 940
|
51 749
|
31 989
|
16 046
|
| Capital subscris vărsat |
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
100 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 159 622
|
2 414 380
|
2 297 802
|
2 056 870
|
1 733 272
|
1 348 896
|
1 596 370
|
1 578 351
|
1 430 042
|
1 460 291
|
1 065 257
|
825 203
|
732 735
|
601 278
|
474 774
|
456 355
|
236 670
|
| Venituri totale |
2 159 774
|
2 415 985
|
2 305 511
|
2 065 994
|
1 735 008
|
1 370 996
|
1 597 877
|
1 579 668
|
1 432 634
|
1 469 122
|
1 065 341
|
825 231
|
742 263
|
601 278
|
474 810
|
456 432
|
237 129
|
| Cheltuieli totale |
2 062 624
|
2 204 802
|
2 078 408
|
1 776 610
|
1 554 963
|
1 323 823
|
1 490 181
|
1 556 951
|
1 428 833
|
1 430 393
|
1 083 734
|
853 201
|
772 644
|
519 664
|
451 672
|
447 419
|
264 537
|
| Rezultat brut |
+97 150
|
+211 183
|
+227 103
|
+289 384
|
+180 045
|
+47 173
|
+107 696
|
+22 717
|
+3 801
|
+38 729
|
−18 393
|
−27 970
|
−30 381
|
+81 614
|
+23 138
|
+9 013
|
−27 408
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+83 759
|
+182 363
|
+207 507
|
+249 924
|
+153 831
|
+39 999
|
+90 441
|
+16 413
|
+3 801
|
+38 729
|
−18 393
|
−27 970
|
−30 381
|
+68 192
|
+19 760
|
+4 138
|
−31 741
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
6
|
5
|
3
|
3
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CAVALAS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 159 622 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 83 759 lei.
-
Este CAVALAS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CAVALAS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2003.
-
Ce cod CAEN principal are CAVALAS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele.
-
Când a fost înființată CAVALAS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2003.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CAVALAS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CAVALAS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.